Kino włoskie – część VI

Nazbierało się (od poprzedniej odsłony) kilka filmów włoskich. Czas się nimi podzielić. Nie ma niestety w zestawieniu filmu w której służba gra pierwsze skrzypce… chciałem napisać „szkoda”, ale przecież na tym polega bycie służąca, że jest z się z tyłu a nie z przodu.

W krótkiej scenie filmu Anni felici dostrzegłem podążająca służącą trzymającą w rękach tacę:

W doskonałym dramacie o odkrywaniu nastoletniej seksualności – Melissa P, główna bohaterka wabiona jest do rezydencji zamożnego młodzieńca u którego pracuje umundurowana (włącznie z czepkiem) pomoc domowa:

W komedii Sole a catinelle dostrzegłem kilku osobową świtę, w tym dwie pokojówki – jedną filipinkę oraz kobietę z Europy Wschodniej

W dramacie Come tu mi vuoi filipińska służąca, umundurowana klasycznie w czarną sukienkę, biały fartuszek oraz czepek skrupulatnie wykonuje polecenia swoje Pani co do nakrycia stołu.

W klasycznej historii Tre metri sopra il cielo na podstawie której powstał hiszpański remake znany u nas jako Trzy metry nad ziemią także pojawia się charakterystycznie ubrana służąca. Co ciekawe, w wersji hiszpańskiej umundurowana asistenta nie pojawia się.

W bardzo fajnej komedii Caterina va in citta główna bohaterka rozpoczyna pracę jako niania niegrzecznego chłopca. W jego domu pracują ubrane w uniformy pokojówki.

Ostatnią propozycją jest Carla, jedna z części antologii 4 Storie di Donne w której dość często obserwujemy obowiązki ubranej w różowy mundurek młodej służącej: