Kino francuskie – część III

Les Cœurs brûlés

„Wypalone Serca” emitowany w 1992 roku w stacji TF1 to jedyny w zestawieniu serial, którego bohaterką jest pokojówka. Ale nie była nią od razu. W tym składającym się z ośmiu odcinków serialu odwiedzamy hotel La Reserve, zlokalizowany na lazurowym wybrzeżu. Głównymi bohaterami, oprócz rozwiedzionych właścicieli (Marka i Heleny) jest ich syn Christian. Któregoś dnia poznaje on Isę Merciel, kasjerkę w supermarkecie. Wkrótce Isa wchodzi w świat pięciogwiazdkowego luksusu – zatrudnia się w La Reserve. Między Isą a Christianem nawiązuje się romans.

Brusel

Pokojówki noszą typowe uniformy, choć z obserwacji wynika, że pełnią one raczej rolę kelnerek / hostess niż sprzątaczek. W całym odcinku nie ma jakiejkolwiek „brudnej” sceny.

Le silence du palais

Znany również pod tytułem „Samt el qusur” film to historia Alii (w tej roli Hend Sabri), córki służącej Khediji. Obie mieszkają w królewskim pałacu w Tunezji, za czasów okupacji (protektoratu) Francji nad tym krajem (lata 1881–1956). Alia dostrzega, że wobec służby jak i jej matki wymaga się także spełnienia przysług natury seksualnej.

Le silence du palais

Les cent et une nuits

Głównym bohaterem filmu jest Monsieur Cinema, stuletni starzec mieszkający w dużej willi. Na jego prośbę, młoda kobieta opowiada mu historie o wszystkich filmach kiedykolwiek zrobionych, a studencki szkoły filmowej odwiedzają go, by przywrócić mu radość życia. Wszystko po to aby, „pozbyć się” dziadka i zdobyć jego pieniądze na realizacje własnych produkcji.

Jedna ze studentek (prawdopodobnie) przebiera się w strój pokojówki. Dziewczyna o dość ciekawej urodzie, muszę przyznać.

Les cent et une nuits

La femme de chambre du Titanic

Przyrównywany niekiedy do ckliwych telenowel film, to historia rozgrywająca się w północnej Francji roku 1912. Pracujący w odlewni stali robotnik wygrywa bilet do portu Southampton, skąd w swój pierwszy, dziewiczy rejs wyruszyć ma legendarny Titanic. W hotelu poznaję on tajemniczą Marie, która jak się okazuje ma wypłynąć jako pokojówka (stewardesa?) na statku. Między dwojgiem rozpala się uczucie. W głównej roli występuje urodzona we Włoszech Aitana Sánchez-Gijón.

The Chambermaid on a Titanic

W następnym odcinku ostatnia część cyklu francuskiego. I aby nie zanudzić „wyliczanką” nastąpi pewna zmiana tematyki. Pojawią się bardziej zróżnicowane wpisy, dotykające różnych aspektów pokojówek. Nie mogę jednak obiecać, że nowy wpis pojawi się równo za tydzień.

Dodaj komentarz