Co w przyszłym roku?

Upłynął kolejny rok działalności Bloga. Na początku trochę podsumowań.

Napisałem około 70 postów, niektórych dłuższych, niektórych krótszych. Największym moim osiągnięciem jest to, że jako pierwszy w Polsce mogłem zrecenzować filmó „HILDA” w reżyserii Andrés Clariond Rangel. Jeszcze raz dziękuję dystrybutorowi za zaufanie.

Co do statystyk, bo one najwięcej mówią:

W 2015 roku stronę przeglądało ponad 12000 unikalnych użytkowników, którzy zapewnili prawie 90 tysięcy odsłon strony. Średnio każdy użytkownik przeglądał 3 strony podczas jednej sesji przeglądania. 58% to użytkownicy powracający.

27% pochodzi z Polski, po 8% z Niemiec, Francji, Włoch i USA, 6% z Hiszpanii, po 3%  z Kanady i Rosji, 2% z Grecji i Argentyny i 1% z Portugalii.

75% przegląda stronę za pomocą komputera, 15% za pomocą telefonu komórkowego a 10% za pomocą tabletu.

38% trafia za pomocą zakładek (bezpośrednio), 34% z wyszukiwarki Google, 20%, za pomocą mediów społecznościowych (najczęściej serwis lady2maid na blogspot) a 8% za pomocą odnośnika znalezionego w czeluściach sieci.

Najczęstsze strony docelowe: praca supervisora w hotelu – mój stary wywiad o nadzorowaniu pokojowych we Wrocławskim Radissonie, „Rosyjski kopciuszek” – recenzja filmu, jedna z odsłon serii o serialach hiszpańskojęzycznych, tekst o ubiorze służącej w poradnikach domowych, a także kurs housekeepingu (moje tłumaczenie).

Słowa kluczowe, najciekawsze, najdziwniejsze i mój komentarz:

co zrobic z prezerwatywa w hotelu – no jeśli pracujesz jako pokojówka, to raczej wyrzucić.
fartuszki chotelowe do pracy – myślę, że najpierw słownik ortograficzny, zanim praca.
kupa w lozku hotel – tu podobnie jak z prezerwatywą, chyba że sam zamierzasz to zrobić.
podglądanie mlodziutkich dziewczyn – jak widać zabłądził tu nawet jakiś pedofil
wchodze do pokoju w hotelu i co mowie – no przecież nie „cześć” ?

A co w przyszłym roku?

Po pierwsze nowy sezon Devious Maids – chociaż trzeci sezon miał więcej „devious” niż „maids” po cichu liczę na klimat pierwszych odcinków. Szkoda, że już na pewno nie będzie Valentiny.

Keeping Up Appearances – prawdopodobnie pojawi się remak pokazujący bohaterkę (Hyacinth Bucket) jako nastolatkę pracującą na służbie domowej

Będzie nowy, dziewiąty sezon hiszpańskiego serialu „La Que Se Avecina”, w którym pojawi się nowa asistenta, czy też mówiąc potocznym hiszpańskim „chacha”. Czyli no, służąca.

Pojawi się dziesiąty sezon włoskiego serialu „Un medico in famiglia”, w którym pojawi się nowa pomoc domowa (colf) o imieniu Maddalena. Zobaczymy co z tego wyniknie, zobaczymy jaki będzie kostium.

Film z Republiki Dominikany „Todos los hombres son iguales”.. ciekawe czy będzie miał coś wspólnego z hiszpańskim serialem z lat 90tych.

2 comments

 1. K.

  Przeczytałam słowa kluczowe i… padłam… ze śmiechu! Serio?!?

  Powodzenia życzę w kolejnym blogowym roku, lekkości pióra (czy też powinno się chyba już mówić „lekkości klawiatury” :) i czekam na kolejne wpisy :)

  PS. Miło, że wpisuję się w 58% użytkowników powracających :P

  • Czarnobiały Post author

   Co do słów kluczowych – serio, serio.

   Dziękuję K.

Comments are closed.