Seriale z filipin – część trzecia

Odnośnie seriali z tego kraju powstało już kilka postów zbiorczych (tu, tu), a także wspominałem o kilku serial osobno (brutalny epizod Ipaglaban Mo pod tytułem Abuso czy też Sa piling ni nanay), z uwagi na ostatnie zmasowane działania prawnoautorskie wiele stron zostało usuniętych i dostęp do materiałów bezpowrotnie stracony, jednak od pewnego czasu dwie czołowe stacje (GMA Network i ABS-CBN) same publikują seriale na Youtubie, zachowało się jeszcze niektóre linki w czeluściach internetu. Cóż, o to co uratowałem a co warto by oglądnąć:

Ikaw Lang Ang Mamahalin czyli „Pokochasz to”, to serial stacji GMA gdzie młodziutka dziewczyna dołącza do służby i wielokrotnie widzimy ją sprzątającą na kolanach te same pomieszczenia; nie ma lekko.

Ikaw Lang Ang Mamahalin służąca pucuje na kolanach

Ikaw Lang Ang Mamahalin służąca pucuje na kolanach meble

W Villa Quintana pod koniec serialu Pani szuka nowej służącej wywieszając stosowne ogłoszenie (Wanted Housemaid) a w jej miejsce przyjmuje młodszą.

Villa Quintana służaca na dworzu

Villa Quintana słucha się Pani

Ang Lihim ni Annasandra to z kolei serial w którym obowiązkowa służba stanowi tło, jednak zdążyłem w początkowych odcinkach wychwycić dwie ładne twarze:

Ang Lihim ni Annasandra służąca znosi walizkę

Ang Lihim ni Annasandra służba podaje do stołu

Healing Hearts to typ serialu jaki uwielbiam. Młode uśmiechnięte dziewczyny ubrane w pokorne uniformy pokojówek które nie tylko kręcą się po domu i plotkują, ale wykonują fizyczną prawdziwą pracę. Sprzątają na kolanach łazienki, czyszczą ogromny samochód, odbierają ubrania z pralni chemicznej, wdrapują się po schodach tylko po to aby przynieść szklankę wody, a miejscem ich spotkań „towarzyskich” jest zaplecze gospodarcze, jeśli Pani nie zauważy nawet grama kurzu.

Healing Hearts służąca myje samochód

Healing Hearts służąca myje podłogę na kolanach w pełnym mundurku

Healing Hearts Pani służąca odbiera ubrania z pralni

Healing Hearts trzy służąca

Healing Hearts Pani poucza służącą

Na początku czerwca premierę miał natomiast nowy odcinek antologii MMK pod tytułem Passport w którym to Nena która chce odejść na emeryturę traci wszystkie pieniądze i musi podjąć pracę służącej za granicą. Trafia do rezydencji w Los Angeles a jej Pani okazuje się kobietą okrutną, która lepiej traktuje psy od swojej pomocy domowej.

MMK filipińska służąca w USA myje podłogę na kolanach w łazience

MMK filipińska służąca w USA odkurza dom

MMK filipińska służąca w USA podlewa kwiaty

MMK filipińska służąca w USA zmywa podłogę

Na koniec zaś jeszcze o dwóch odcinkach Ipaglaban Mo. W Sekyu (odcinek z 2017 roku) wywiązuje się romans między nową pomocą domową a ochroniarzem pilnującym zamkniętego osiedla.

Ipaglaban Mo Sekyu służąca wyrzuca śmieci

Z kolei w wyemitowanym rok później Haciendero dziewczyna która dołącza do służby zostaje napastowana seksualnie.

Ipaglaban Mo Haciendero zatrudniana nowa służąca

Dodaj komentarz