Seriale z filipin – część druga

W związku z tym, że ostatnio trochę osób trafiało tu (przez wyszukiwarkę) chcąc się czegoś dowiedzieć o serialach z filipin, warto wrócić do tego tematu

Marimar

W latach 2007-2008 emitowano remake meksykańskiej telenoweli „Marimar”. W główną rolę wcieliła się znana z wielu popularnych filipińskich telenowel Marian Rivera, choć mało brakowało aby był to ktoś zupełnie inny (o czym poczytać można na angielskiej wikipedii). Tak czy inaczej, „Endless Love” to nie pierwsza rola tej aktorki, w której to musiała założyć uniform pokojówki. Pierwszą była właśnie „Marimar”.

Marimar

A to jej „koleżanka” po fachu, czyszcząca podłogę. Używanie mopa jest jak widać niemile widziane.

Marimar

Kamandag

Również główna bohaterka serialu „Kamandag” przyjmuje się na służbę. Wybaczcie moje braki pamięci, ale z jakiego powodu tak potoczyła się fabuła zwyczajnie zapomniałem. Wiem tylko, że ona nazywa się Ditas, a osoba dla której ma pracować to Lucero.

Kamandag

Adik Sa Yo

W tej o to komedii, jako pokojówka zatrudnia się dziewczyna o imieniu Karen. Jej celem jest zbliżenie się i śledzenie poczynań Ruben. Dlatego też przyjmuje ofertę Madame Fatima i dołącza do młodych wiekiem (ale miejmy nadzieję doświadczonych w utrzymaniu porządku) służących.

Adik sa Yo

Encantadia

Moim ulubionym jednak serialem jest telefantazja pt „Encantadia”. Skąd w ogóle ta nazwa? Jest to tłumaczenie angielskiego słowa „telefantasia” (bądź „fantaserie”) oznaczającego oryginalny gatunek serialu wymyślony na filipinach. Jest to swojego rodzaju połączenia opery mydlanej, fantastyki, mitologii i magii. Wyobraźcie sobie takie np „M jak miłość” gdzie główni bohaterowie są jednocześnie tu na ziemi, a w alternatywnej rzeczywistości są Ludźmi Ptakami broniącymi swojego królestwa przed atakiem Złych Mocy ubodzonego demona.. albo coś takiego… a po jakimś czasie oba światy, ten bajkowy i realny – telenowelowy – przenikają się. Niemożliwe? W Polsce tak. Na Filipinach wręcz przeciwnie, a do tego emitowane w porze największej oglądalności.

Jak nasza bohaterka zostaje pokojówką? Jej macocha znajduje ogłoszenie i wysyła swoją ukochaną Milagros do pracy. I nie jest tam ona traktowana miło. Nie dość, że służące noszą brzydkie uniformy (rozciągnięte niebieskie sukienki z białymi fartuchami), to jeszcze są w pracy traktowane z pogardą. A nad nieposłusznymi służącymi znęca się, zarówno psychicznie jak i fizycznie ich przełożona.

Encantadia

Dodaj komentarz