Odświeżamy telenowele – część trzecia

Kiedy skończyłem pisać drugą część cyklu, zacząłem porządkować i odkopywać moje archiwum telenowel, sprawdzać czego mi brakuje, dlaczego dla niektórych serii mam tylko krótki wycinek, a dla innych nie (odpowiedź okazała się banalnie prosta: doświadczenia nabiera się z czasem).

Dlatego też przed wami trzecia część cyklu w których przyjrzymy się bardzo interesującym telenowelom sprzed lat:

Mujer Secreta

Główne wydarzenia rozgrywają się wokół rezydencji w której służące stanowią niezbędne wyposażenie domu (jak pralka, kuchenka czy lodówka) i oprócz podawania do stołu nie wchodzą one w interakcje z mieszkańcami.

Mujer Secreta służące czyszczą srebra

Mujer Secreta służąca podaje do stołu

W drugim zaś domu spotykamy całkiem miłą dziewczynę ubraną w różowy strój, fartuszek i dekoracyjny czepek, zajęta najczęściej odkurzaniem mebli.

Mujer Secreta służąca w czepku

La mujer de mi vida

Kobieta mojego życia ma pokojówek całkiem sporo. W pierwszym domu mamy trzy piękności (jak one mogą pracować z takim włosami…) które początkowo noszą niebieskie a potem zielone uniformy. Ich główną rolą (oprócz gadania) jest opieka nad dziećmi i podawania do stołu.

La mujer de mi vida trzy służące w kuchni

La mujer de mi vida służące obsługują stół

Ale odnalazłem całkiem ciekawe sceny z ich udziałem. W jednym z odcinków to Pani według swojego uznania regulowała wysokość trzymania tacy przez służącą, w innej natomiast zostaje ona zawołana aby odebrać pranie (albo usłyszeć co znowu zrobiła z nim źle).

La mujer de mi vida służąca podaje do stołu

La mujer de mi vida służąca odbiera pranie

Na koniec zaś wylegująca się Pani obsługiwana jest na kolanach (przecież służąca nie będzie zasłaniać słońca).

La mujer de mi vida służąca na kolanach podaje drinki
W innym domu zaś ubrana w różowy strój dziewczyna podaje alkohole.

La mujer de mi vida służąca z tacą

W początkowych odcinkach obserwujemy także nieudolne próby podrywania młodej służącej która stara się po prostu sumiennie wykonywać swoje obowiązki.

La mujer de mi vida służąca myje naczynia

La mujer de mi vida służąca sprząta szafę

La mujer de mi vida służąca ze ścierką

Se solicita principe azul

W tej natomiast telenoweli dwie mamy dwie służące nierozłączki wykonujące wszystkie obowiązki razem:

Se solicita principe azul dwie służące obok basenu

Se solicita principe azul dwie umundurowane służące

Angel Rebelde

Tę telenowelę wspomniałem we wpisie z 2011 roku ale jest to zdecydowanie temat szerszy. W pierwszym do domu do którego trafia główna bohaterka odnajdujemy wiele klasycznych wręcz klisz składających się na relacje Pani-służąca: nieruchome trzymanie tacy, cicha obsługa stołu, błaganie na kolanach, krzyczenie na służbę.

Angel Rebelde służąca przy stole

Angel Rebelde służąca z tacą

Angel Rebelde służąca prosi na kolanach

W drugim zaś domu rozpieszczona dziewczyna pogrywa sobie z nowo zatrudnioną służącą uprzykrzając jej życie jak tylko się da – od oblania kawą zaczynając

Angel Rebelde nowa służąca

Angel Rebelde służąca oblana kawą

Secreto de Amor

Ostatnią dzisiejszą propozycja jest telenowela o którym wspomniałem parę lat temu a także warta zainteresowania. Główna bohaterka pomijając odcinek z mojego dawnego wpisu nie nosi do tego momentu uniformu ale spotyka całkiem miłą wracającą z zakupów sąsiadkę.

Secreto de Amor służąca wraca z zakupów

Mamy jednak w serialu drogą umundurowaną pracującą w innym domu dziewczynę zakochaną w swoim Panu i wiecznie zatroskaną że wybrał on kobietę ze swojej klasy społecznej zamiast biednej służącej.

Secreto de Amor służąca czyści meble

Secreto de Amor służąca przy stole

Nasza główna bohaterka, przyznaję z nieznanych mi przyczyn fabularnych w jednym z końcowych odcinkach pojawia się w stroju pokojówki, gdzie praca jest dla niej prawdopodobnie formą terapii.

Secreto de Amor umundurowana służąca

Dodaj komentarz