Odświeżamy telenowele – część druga

W rezydencji której toczy się akcja chilijskiej komediowej telenoweli Sabor a Ti pracują dwie młode dziewczyny podrywane przez okolicznych chłopców.

Rosario to jedna z tych telenowel w których służące stanowią niezbędny element rezydencji i jako tło wykonują niezliczone obowiązki, często na zewnątrz. Nikt na nie zwraca uwagi jeśli nie jest to absolutnie koniecznie, ale niezależenie od panujących upałów zawsze ubrane są w pełne mundurki.

Następna telenowela to chilijska produkcja Volver a empezar o której wspomniałem już w poście dwa miesiące temu.Tym razem dokładnie przyjrzałem się zatrudnionym gosposiom we wszystkich domach.

Legendarna kolumbijska telenowela Natacha obfituje w sceny ze służącymi, ja natomiast skupiłem się na tych które dzieją się poza strefą ich komfortu. O ile w domu co najwyżej Pani i jej goście dostrzegą ubraną w uniform pokojówkę, o tyle w przestrzeni publicznej narażona jest ona na spojrzenie ludzi zupełnie postronnych.

Ostatnią propozycją cyklu jest amerykańska, osadzona w Miami telenowela Gate Salvaje. Tak, o niej też wspominałem już na blogu. Ale dawno to było. Jedna z bohaterek tej telenoweli ukrywała się razem ze swoim dzieckiem i bratem. On pracował jako szofer, ona jako służąca. Okazuje się że więcej dziewczyn – jak i w tym przypadku wbrew sobie – podejmuje taką pracę.

Z pewnego powodu ta o to dziewczyna, uśmiechnięta, niziutka i rudowłosa emigrantka dostaje załatwioną przez siostrę pracę. W SPA jako sprzątaczka. Jak można przypuszczać nie jest z niej zadowolona.

W innych odcinkach obserwujemy uroczyste przyjęcie gdzie zupełnie inne bohaterki pełnią rolę służby. Jedna z nich bardzo niechętnie.

Pod koniec serialu kolejna dziewczyna, tym samym wesoła dziewczyna z kręconymi włosami dołącza jako służąca w domu. W tym przypadku nie obyło się od zmuszenia jej do odwiedzenia najbliższego marketu.

1 Comment

  1. Natasha Reply

    Great post, as always. Thank you for the effort you put into this blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *