Telenowele USA

Telenowele nie są tylko domeną krajów Ameryki Łacińskiej. Produkuje się je również w Stanach Zjednoczonych, aczkolwiek w języku hiszpańskim. Warto przybliżyć niektóre z nich.

Acorralada

Emitowana w Polsce pod tytułem „Osaczona”. Akcja toczy się w rezydencji Irazabalów gdzie oprócz rodziny mieszkają (i pracują) trzy służące. Zwierzchniczką młodszych służących jest tu Lala (Griselda Nogueras). Pod sobą ma dwie młode dziewczyny – Nancy (graną przez Liannet Borrego) i Gaby (Mariana Torres).

Acorralada

Jak widać w domu obowiązują jednolite stroje dla służby. Są to niebieskie sukienki zapinane z przodu na zamek błyskawiczny z białymi mankietami i kołnierzykami oraz białe fartuszki wiązane w talii. Jak widać, nie każda służąca przestrzega całkowicie wymogów. Nancy (po lewej) ani myśli zapinać się do końca, w przeciwieństwie do zawsze zapiętej Gaby.

Gaby jest potajemnie zakochana w jednym z synów właścicielki rezydencji. Oprócz rozmyślania o nim i stania w kuchni nie wykonuje żadnej pracy. Dla Nancy zaś szczytem umiejętności było krojenie jabłka w jednym z odcinków.

Angel Rebelde

Również i w tym serialu znaczącą rolę odgrywa służba. Tu swoją niemiłą przygodę przebyła jedna ze służących. I krzyczeli na nią, bili po twarzy…

Angel Rebelde

…aż w końcu wyrzucili na bruk. Szkoda dziewczyny.

Dame chocolate

W „Miłości jak czekolada” także znajdziemy służące. W tej telenoweli pokazane zostały w sposób wyjątkowy stereotypowy. Stanowią „własność” domu. Ich uniformy składają się z niebieskich sukienek z fartuszkami, na sukience zaś wyryta jest litera „R” aby było wiadomo komu służą. Starają się podkreślić swoją indywidualność, pozwala się im malować brwi, używać makijażu, biżuterii a także rozchylać dekolt.

Dame Chocolate

Mas Sabe el Diablo

Postać pokojówki pojawia się tu tylko w pierwszym odcinku. Ale co się działo! Główna bohaterka odcinka pracuje na hacjendzie. Ubrana w niebieski uniform z fartuszkiem podaje do stołu na przyjęciu. Jest młoda i ponętna, tak jakby nie pasująca do tej roli.

Mas Sabe el Diablo

Z jednym zaś z gości trochę ją ponosi. Gorący seks zostaje przerwany przez równie pijanych kolegów amatora niewinnych (?) pokojówek.

Mas Sabe el Diablo

Dodaj komentarz