Odświeżamy telenowele – część pierwsza

W argentyńskiej telenoweli młodzieżowej Chiquititas 99 (Dziewczynki) w domu pracuje jedna z nich. Głowy za to nie dam, ale do pełnoletności jej jeszcze troszeczkę brakuje. Ciekawe jakie wydarzenia zmusiły ją (albo skłoniły do sprzątania).

Chiquititas nastoletnia służąca w rękawicach

Morelia to jedna z tych klasycznych telenowel w której dziewczyna rozpoczyna pracę służącej i żadna krzywda jej się z tego powodu nie dzieje. Chodzi, rozmawia, romansuje, czasem szklankę wody poda. Praca lekka i przyjemna.

Morelia służąca idzie z tacą

Z kolei w Nadie me dira como quererte też na samym początku się tak wydawało.Miła dla oka jest przemiana, z ładnie ubranej młodej dziewczyny w posłuszną zawsze tak samo ubraną służącą (albo jaka o sobie mówi profesjonalną kucharkę).

Nadie me dira como quererte służąca rozpoczyna pracę

Nadie me dira como quererte służąca w fartuszku i szmatką

Niedługo potem okazuje się że oprócz „profesjonalnego gotowania” musi ona zając się także czyszczeniem. Nie tylko kuchni.

Nadie me dira como quererte służąca w fartuszku czyści kuchnię

Nadie me dira como quererte służąca w fartuszku czyści meble

Jednakże zaloty służącej gaduły zmusiły Panią do pokazania gdzie jest jej miejsce:

Służąca: Przepraszam, ale….

Pani: Shhhhh…. Ogłuszasz mnie maleństwo… Pozwól mi mówić, może w końcu nauczyć się czegoś w swoim życiu. Nie jesteś nic warta.. Ta szmatka znaczy w tym domu więcej niż ty. Rozumiesz? Znakomicie, ponieważ dam ci przykład

Służąca: Nie, proszę Pani…

Nadie me dira como quererte służąca w fartuszku upokorzona przez Panią

Pani: Weź ją, chcę abyś wyczyściła ją całą podłogę w kuchni. Nie żartuje.

Służąca: Zamierzałam to zrobić jutro.

Pani: Zrozum… Ja rozkazuję, ty jesteś posłuszna…. Tego właśnie masz dotykać: podłóg, produktów do sprzątania, brudnych szmat… Więc nawet nie myśl o dotykaniu mojego syna.

Nadie me dira como quererte służąca w fartuszku upokorzona przez Panią wyciera podłogę na kolanach

W telenoweli Sol de tentacion takich dramatycznych scen nie ma, ale jak miło popatrzeć kiedy służące zmuszone są do noszenia dekoracyjnego czepka podczas domowych porządków.

Sol de tentacion młode służące sprzątają rezydencję

Sol de tentacion służąca w czepku wyciera kurze

Ostatnią dziś telenowelą jest chilijska lekka produkcja Jaque mate gdzie jedna z wiecznie obrażonych pokojówek ubrana jest w stosowny, aczkolwiek przewiewny strój.

Jaque mate służąca w kuchni w fartuszkiem i czepkiem

 

2 comments

Dodaj komentarz