Telenowele portugalskie – odc. 3

Tytułem aneksu do mojej ostatniej wycieczki, jeszcze kilka – na razie ostatnich seriali czy też telenowel z Portugalii w których występują służące.

Vingança to jedna ze starszych pozycji stacji SIC w której dostrzegłem oprócz służącej etatowej, młodziutką chyba i nawet nastoletnią dziewczynę pracującej u jej boku. Czyżby matka i córka?

Vingança dwie służące podczas obiadu

W filmie telewizyjnym TVI Órfa do Passado główna bohaterka zmuszona jest pracować jako opiekunka starszego mężczyzny. Część jej pracy polega także na sprzątaniu jego domu. Pod względem światła film nakręcono okropnie, prawie nic nie widać.

Órfa do Passado opiekunka osoby starszej w fartuszku

Jeden z odcinków świetnej antologii Casos da Vida był już tu opisywany (Dni milionera) więc pora na dwa kolejne. W A última aposta obserwujemy ubraną w czarną sukienkę i biały fartuszek służącą podczas podawania do stołu, pomaganiu w ubieraniu, gotowaniu oraz serwowania drinków.

Casos da Vida służąca podaje do stołu

W drugim z odcinków, Vida Desfeita, miła dla oka, ale nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla urody Pani domu gosposia otwiera drzwi dla córki i zajmuje się pracami porządkowymi.

Casos da Vida służąca w domu

Dodaj komentarz