Pod przykrywką

Pod przykrywką (ang. under cover) to nie wbrew pozorom hasło ze sztuki kulinarnej, ale metoda infiltracji stosowana przez przeróżnej maści agentów (bądź szpiegów). Polega ona na przeniknięcie do obiektu jako pracownik i wykonania zadania. Jeśli jest to hotel, a agent okazuje się agentką, wybór okazuje się dość oczywisty.

Także w dzisiejszym wpisie (który powstał po dłuższej nieco przerwie), poznamy kobiety, które, aby wykonać misję, stają się na chwilę pokojówkami.

Alias

W serialu sensacyjnym Alias (nie chcę wymieniać tu polskiego, beznadziejnego tłumaczenia) omawiany motyw wykorzystany został aż potrójnie. Zaczęło się drugiego odcinka pierwszego sezonu, w którym to Sydney Bristow, podwójna agentka CIA i SD6 wykraść ma plany broni nuklearnej znajdujące się w walizce.

Aliasx

Trzy sezony póżniej, w czwartym odcinku, ponownie zmuszona jest zagrać hotelową sprzątaczkę, tym razem, aby zdobyć zaufanie grupy przestępczej mającej dostęp do broni biologicznej. W tym celu wykraść musi naszyjnik znajdujący się w prywatnym sejfie.

Alias

W siódmym odcinku czwartego sezonu, w rolę pokojówki wciela się natomiast serialowa siostra Sydney, Nadia. Celem jej misji nie jest kradzież, ale zagłuszenie odkurzaniem odgłosów wiercenia – w tym samym czasie reszta ekipy montuje podsłuch.

Alias

Boon

W ostatnim odcinku serialu „Boon” (emitowanego w ITV1 do 1995 roku) Alex i Rocky, agenci CBS zatrudniają się w hotelu, aby rozwiązać sprawę kradzieży biżuterii. Rocky’emu przypada rola portiera, a Alex (granej przez brytyjską aktorkę Saskię Wickham) rola pokojówki.

Boon

C.A.T.S. Eyes

W innym brytyjskim serialu, emitowanym w latach 80tych w rolę pokojówki wciela się nowa pracownica agencji C.A.T.S, Maggie (Jill Gascoine).

CATS Eyes

Charlie’s Angels

W pokojówki kilkukrotnie wcielały się także Aniołki Charliego, w serialu wyprodukowanym dla stacji ABC. W odcinku „Angel on My Mind”, gdzie Aniołki wyjaśnić mają sprawę brutalnego morderstwa, w rolę podstawionej pokojówki wciela się Sabrina (grana przez Kate Jackson)

CharliesAngels

W odcinku „Angel in a Box”, który dotyczy porwania, w rolę pokojówki wciela się… ponownie Sabrina.

Charlies Angels

W odcinku „Angels at the Altar”, aniołki dowiedzieć nieco o przeszłości pana młodego, zanim dojdzie do wypowiedzenia sakramentalnego „tak”. W tym celu uczestniczą w odbywającym się weselu, a Kris (grana przez Cheryl Ladd) dołącza do grupy obsługujących przyjęcie pokojówek.

Charlies Angels

Doctor Who

W nowej wersji tego legendarnego serialu (odcinki z 2006 roku), w odcinku „Rise of the Cybermen” w rolę pokojówko-kelnerki wciela się Rose (Billie Piper)

Doctor Who

Ciekawszym natomiast odcinkiem jest „Human Nature” (2007), w którym Doktor wraz z Marthą przenoszą się do roku 1913. Doktor zatrudnia się jako nauczyciel w prywatnej szkole z internatem, Martha zaś ma w nim sprzątać.

Doctor Who

Hart To Hart

W odcinku „A Couple Of Harts” głównym bohaterom psuje się pożyczony samochód. Proszą o pomoc właściciela niedalekiej posiadłości. W wyniku pewnych nieporozumień i komplikacji stają się służbą domową. Jennifer Hart (Stefanie Powers) zostaje pokojówką

Hart  Hart

Leverage

W ostatnim odcinku drugiego sezonu („The Maltese Falcon Job”) pomysłowego serialu Leverage, grupa ma za zadanie wydobyć od upijającego się w hotelu burmistrza informacje dotyczące handlu bronią. W tym celu Parker (Beth Riesgraf) zatrudnia się w hotelu jako pokojówka. I przyznać trzeba, że w uniformie wygląda po prostu pięknie.

Leverage SE

Mission Impossible

Nie wszyscy wiedzą, że w latach 70tych powstał serial „Mission Impossible”. W jednym z odcinków, pt „The Bargain” agenci wcielają się w rolę pracowników rezydencji. Cinnamon Carter (Barbara Bain) przyjmuje rolę służącej.

MI

NCIS

Podczas jednego z zadań (odcinek „Under Covers”), w rolę pokojówki wciela się agentka Maya (Michelle Krusiec). Po za obserwacją nie wykonuje jednak żadnych zadań.

NCIS

Vincent

Aby rozwiązać sprawę morderstwa pokojówki, w tym samym hotelu zatrudnia się Beth (Suranne Jones). Podczas pracy zaleca się do niej nachalny manager, którego podejrzewać zaczyna o dokonanie zabójstwa Eve, poprzedniej pracownicy.

Vincent

Wonder Woman

Piękna Lynda Carter (w serialu jako Diana) również w jednym z odcinków stała się pokojówką. W epizodzie „The Queen and the Thief” zatrudnia się w Malakańskiej ambasadzie, gdzie uprzedzić chce dokonanie kradzieży drogocennej biżuterii.

Wonder Woman

2 comments

  1. Pingback: Errata i podsumowanie roku 2010 |

  2. Pingback: Pod przykrywką… część druga | Blog czarnobiały

Dodaj komentarz