Rady dla młodej Pani Domu

Dyscyplina to drażliwy temat dla wielu pracodawców, zwłaszcza dla młodych Pań Domu z pracownikami domowymi. Ale to jest temat, który należy traktować stanowczo i konsekwentnie od samego początku.

Pamiętaj, że jest to dość trudne, aby narzucić ścisłą kontrolę, zwłaszcza w odniesieniu do młodej dziewczyny. Ale bycie konsekwentnie surowym od samego początku w kształtowaniu zachowania twojej pokojówki, może poskutkować zapewnieniu wysokiego standardu usług w gospodarstwie domowym. Jako pracodawca masz prawo oczekiwać posłuszeństwa przez cały czas, a nie tylko przez większość czasu. I masz prawo do pracownika mającego szacunek i troskę o Ciebie i wszystkich twoich gości.

Noszenie uniformu było częścią procesu ustalania jasnych rozróżnień pomiędzy służącą i Panią. Aby umieścić służącą w przypisanym jej miejscu i stale przypominać o jej położeniu, uniform był postrzegany jako doskonały sposób, by utrzymać kontrolę. Jednak wiele służącym czuło się nieswojo w mundurze i to staje się problem w relacjach między Panią i służącą.

Dziś wiele młodych dziewcząt jest wykształconych i byłyby szczególnie niezadowolone, jeśli zostałyby zmuszone do noszenia uniformu. Nie pozwól się jednak oszukać! Odpowiednie rygorystyczne przepisy i wytyczne, tworzą zorganizowane gospodarstwo domowe i sprawiają, że ​​wszystko pójdzie gładko. Dzięki temu też, nigdy nie ma głupiego zamieszania, kto jest Panią!

Zapytaliśmy naszych czytelników, co sądzą o noszeniu uniformu przez służące. Niektóre z nich odpowiedziały nam:

Miss Ann:

Myślę, że to jest dobre dla pokojówki być umundurowaną, dzięki temu oa zna swoje miejsce i jest świadoma swojej pozycji. To znaczy, że ona tu jest do czyszczenia i dbania o rodzinę. Uważam, że dziewczętom które nie noszą uniformów, brakuje pewnej godności i ja osobiście nigdy nie uznałaby służącej, która nie nosi mundurka.

Miss Shara:

Osobiście uważam, że uniform pokojówek to dobry pomysł. Jeśli noszą mundurki, przynajmniej nie zapominają, że są tutaj do pracy.

Miss Roshalind:

Służące powinny nosić mundury, podczas gdy są na służbie. Wolę moją pokojówkę w oficjalnym czarnym mundurku i fartuchu do wieczora i w szarym mundurku z białym fartuchem rano i po południu. Moja pokojówka musi nosić także czepek.

Miss Agatha:

Myślcie, że dla pokojówki noszenia uniformu może być wstydliwe? Moja pokojówka teraz i każda, którą może będę mieć w przyszłości będzie go nosić. Być może po prostu jestem staromodną kobietą, która uważa, pokojówki należy odpowiednio ubrać.

Miss Penelope:

Moja służąca zaakceptowała noszenie uniformu, to był warunek zatrudnienia.

Miss Irene:

Dla mnie jest to konieczne, że moje pokojówki używają uniformów i przestrzegają zasad domu. Dyscyplina jest ważna, ponieważ jest to dobry krok do sukcesu. Kiedy mówię „dyscyplina”, nie jest to karanie pokojówki tylko postępowanie zgodnie z ustalonymi regułami

Miss Jane:

Moja pokojówka używa uniformu, bo czuję, że jest to bardziej formalne i profesjonalne. Wszyscy ludzie wiedzą, że jest zatrudniona i nie jest członkiem rodziny. Dyscyplina jest ważna i uniform jest pierwszym krokiem.

Jak widać, wszyscy czytelnicy są zgodni. Naszą radą jest, aby twoja służąca była zawsze zadbana, przygotowana i ubrana w dobrze przylegający wyprasowany uniform w fartuchem i czepkiem.

Jedną z takich służących jest Ethel. Nasza trochę młoda Ethel jest szczęściarą, by służyć razem jej matka, która pracuje jako kucharka u tego samego pracodawcy. Wyprosiła ona swoją Panią, aby zatrudniła jej bezrobotną córkę.

ethel1

ethel2Oczywiście, nasza Ethel na początku była skrępowana publicznie pokazywać się jako pokojówka, ale jej matka zaszczepiła w jej głowie, aby pozbyć się wstydu być za takową uznana.

Właśnie dlatego, nalegała, aby podczas gdy córka szła z nią do sklepu spożywczego, była obok niej z płaszczem rozpiętym z przodu, aby pokazać wszystkim swój uniform pokojówki.

Jak widać Ethel jest bardzo ładną dziewczyną. Dlatego też jej matka i Pani domu dołożyły wszelkich starań, aby ukryć jej kobiece wdzięki za najbardziej sztywno nakrochmalonym uniformem jaki dało się znaleźć.

Czepek który nosi, pełni rolę dekoracyjną i chroni jej włosy przed kurzem i brudem. Sukienka zapinana jest na guziki na plecach, aby nigdy bez pozwolenia nie mogła zdjąć swojego uniformu.

Biały fartuch założony ma mieć zawsze. Pani domu nie dopuszcza sytuacji, aby ubiór jej służącej był niekompletny.

Dodaj komentarz