Pomoce domowe w mediach społecznościowych – część XIV

Mercy Malabanan (mercymalabanan) to filipinka pracująca we Włoszech. Na jednym z filmików pochwaliła się prezentem od pracodawcy. Doskonałym pomysłem byłby nowy uniform. We Włoszech, a konkretnie w Mediolanie pracuje Lydia Eugenio (lydiaeugenio10) która nie rozstaje się w pracy ze swoim zielonym lub różowym fartuchem. Obok niej Mary Jane Dablo Cayacay, młoda dziewczyna pracująca w Madrycie. Mimo że na filmikach próbuje ukryć swój mundurek, to kiedy oddali się kamery doskonale widać że nosi przepisową sukienkę, dopasowany fartuszek oraz białe buty.

MaCristina-Tenorio to kolejna obywatelka Filipin gotująca we Włoszech, tu widzimy ją w dość niezwykłej roli. Obok niej Susan Olgado która z jednej z filipińskich wysp trafiła do Włoch. Podczas długich transmisji na żywo mogliśmy się przyjrzeć jak wygląda sprzątanie kuchni albo mycie okien w absolutnie niewygodnym uniformie. Po jej prawie stronie Mercy Laguerta Peren, kolejna przyjezdna z Filipin ciężko pracują w Mediolanie.

Mayo Gevaña (mayolobe18) pracuje jako niania we włoskim domu. Aby dzieci ani ich przyjaciele nie pomylili jej z członkiem rodziny zmuszona jest do noszenia charakterystycznego fartucha. Mam nadzieję, że również podczas wyjścia z dziećmi na spacer. Edna Abania (ednaabania) to kolejna pracownica w Mediolanie szorująca w pocie czoła w czarno białym uniformie z białym fartuszkiem. Ostatnią w zestawieniu jest młodziutka i ładna Marissa Orenze którą dopiero po kilku miesiącach pracy ubrano w stosowny strój do pracy – szary fartuch ukrywający wszystkie jej wdzięki.