Cheias de Charme

O tym brazylijskim serialu na pewno wspomniałem w 2013 roku, czyli bardzo dawno ale teraz skoro wydarzyło czas na prawdziwy wpis poświęcony tej arcyciekawej produkcji brazylijskiej. Jedną z głównych bohaterek jest niespełna osiemnastoletnia Cida (w tej roli Isabelle Drummond) która stara się być pełna wdzięku i poznanemu chłopakowi nie mówi jaką pracę rzeczywiście wykonuje. W odróżnieniu od innych seriali, w tej historii poświęconej pokojówkom, co niektóre z nich rzeczywiście pracują wykonując męczące i powtarzalne prace.

Nie oszczędzono także Cidy. Obserwujemy jak z całą pieczołowitością sprząta podłogę w kuchni, robi pranie, ścieli łóżka, aż w końcu zostaje poproszona niczym Kopciuszek o wypastowanie wszystkich butów.

Cheias de charme brazylijska służąca zmywa podłogę

Cheias de charme brazylijska służąca ładuje pralkę

Cheias de charme brazylijska służąca pastuje buty na kolanach

Tak właśnie dowiaduje się o jej profesji chłopak w którym była i dalej jest zakochana. Rozkojarzona dziewczyna do pracy w kuchni zaczyna ubierać ochronny czepek, a Pani domu skoro przyszły chłopak jej córki pojawia się często w domu (ten sam którego poznała wcześniej Cida!) zmusza ją do upokarzających prac. Jednym z nich jest dokładne umycie kuchenki, na kolanach, a także serwowanie do stołu na zaręczynach, w stosownym odświętnym czarno białym uniformie.

Cheias de charme brazylijska służąca w czepku gotuje obiad

Cheias de charme brazylijska służąca myje kuchenkę na kolanach

Cheias de charme dwie brazylijskie służące pracują w kuchni

Gdy impreza się kończy, czas umyć schody. Oczywiście nie za pomocą mopa, ale staroświecką porządną metodą na rękach i kolanach, gruntownie odkurzyć wełniane dywany (tu Pani się zlitowała i pozwoliła na użycie odkurzacza.

Cheias de charme brazylijska służąca zmywa schody na kolanach

Cheias de charme brazylijska służąca odkurza dywan na kolanach

Kiedy Cida odchodzi z pracy, następne służącą – także młoda dziewczyna przyodziewa jej różowy charakterystyczny mundurek i Pani zmusza ją do harówki, sprawdzając palcem czy na blatach nie została najdrobniejsza odrobina kurzu. Ona również przekonuje się że stojącą postawa nie jest dla służącą karą, ale nagrodą.

Cheias de charme brazylijska służąca czyści kuchnię

Cheias de charme brazylijska służąca czyści szybę na kolanach

Dodaj komentarz