Biedne dzieci

Dzisiejszy wpis będzie nieco dziwny. Postaram się w nim zebrać trzy znane mi historie luźno oparte na motywie „Kopciuszka” i niekoniecznie prowadzące do odnalezienia ukochanego księcia z bajki, w których to role służących grają dzieci i osoby bardzo młode. Nie to, żebym lubił wykorzystywanie kogokolwiek, po prostu tak jakoś zebrało się kilka klipów z osobami prawie/niedorosłymi pasującymi do tematyki bloga, którym dzieje się jakiegoś rodzaju krzywda.

Idąc alfabetycznie, można by zacząć od „Another cinderella story”, młodzieżowo-disneyowskiej wersji historii baśni braci Grimm, w której to główną rolę gra Selena Gomez. Tytułowa Mary zmuszona jest przez dwie starsze siostry i macochę do pracy w domu. W jednej z początkowych scen filmu nosi nawet uniform składający się z zielono-szarej prostej sukienki.

Another cinderella story 1

Niestety nie pojawia się on w dalszych scenach filmu. W brazylijskim serialu „Cheias de Charme” jako służąca pracuje młodziutka niespełna osiemnastoletnia Cida (w tej roli Isabelle Drummond). Próbuje zakochać się w swoim „księciu”, nie mówiąc mu o tym jaki zawód wykonuje. W końcu jednak prawda wychodzi na jaw.

Cheias de Charme 2

W meksykańskim serialu „Como Dice el Dicho” w odcinku „Primero el deber” („Pierwszy obowiązek”) rolę służącej przejmuje córka dotychczasowej pracownicy. Pani domu okrutnie znęca się nad nią i poniża.

Como Dice el Dicho - Primero el deber 3

Inne historie już opisywałem na blogu, np było już o meksykańskiej wersji „Mujeres Asesinas”, odcinku „Carmen, Honrada” zła Pani domu poniża nie tylko swoją pracownicę, ale chce widzieć w uniformie pokojówki również jej nastoletnią córkę. Przez dokonane morderstwo, nie doczekaliśmy się tego. Ze spoilerów także wynika, że dużo scen „upokarzania” możemy się spodziewać w nadchodzącym serialu Devious Maids (którego premiera podobno na wiosnę).

Dodaj komentarz