Seriale hiszpańskojęzyczne XXI

W odcinku La hermosura poco dura serialu Como Dice el Dicho zamiast plotkować przez telefon, zagadywać Panią i po kryjomu oglądać telenowele robi co do niej należy.

Como Dice el Dicho służąca sprząta meble

W Una tarde lluviosa, odcinku serialu Mujer casos de la vida real, Pan domu zwraca uwagę na skromną służącą. Czy to zalążek czegoś większego?

Mujer casos de la vida real Una tarde lluviosa

W innym odcinku, Empleada acusada, jak sama nazwa sugeruje biedna Patricia (w tej roli zaledwie dwudziestoletnia Ilean Almaguer) , dziewczyna o pięknej twarzy po godzinach spędzonych na czyszczeniu podłogi na kolanach dostaje pozwolenie na wykonaniu telefonu do rodziny.

Mujer casos de la vida real śliczna służąca na kolanach

Cuarto de Servicio to specjalny odcinek poświęconym służbie domowej, w którym może zobaczyć między innymi umundurowane służące przechadzające się z wózkami dziecięcymi, tak częsty widok w Salamance (Madryt).

Mujer casos de la vida real służąca w mundurku na spacerze z wózkiem

W mocno kontrowersyjnym serialu Decisiones, w odcinku Madre por Engaño młoda służąca jest krytykowaną przez młodą Panią.

Decisiones służąca okrzyczana przez Panią

Przejdźmy teraz do serialu La rosa de Guadalupe. W odcinku Las apariencias engañan młoda służąca ze schowanymi rękami posłusznie wysłuchuje rozkazów Pani po czym służy do stołu.

La Rosa de Guadalupe służąca prosi Panią

Z kolei w odcinku La sombra de la venganza młoda dziewczyna ubrana w klasyczny strój – czarną sukienkę i niewygodny fartuszek zapewnia komfortu rodzinie podczas śniadania.

La Rosa de Guadalupe służąca przy stole

W odcinku Dos únicas salidas służąca obsługuje posiłek na dworze mając na sobie niebiesko biały mundurek.Z daleko wiadomo kogo prosić jeśli coś wyleje się od podmuchu wiatru bądź nieuwagi dzieci.

La Rosa de Guadalupe służąca w mundurku na dworzu w gorący dzień

W kolejnym odcinku, Ave María młoda umundurowana niania, przypominające nieco te, które widziałem w Madrycie, trzyma na kolanach chłopca.

La Rosa de Guadalupe służąca w mundurku z dzieckiem na kolanach

Secretos De Ninas to jeden z tych odcinków w którym na służbę nie zwracamy uwagi, stanowi ona niezbędne tło tradycyjnego domu.

La Rosa de Guadalupe meksykańska służąca idzie

W Palabra de Hermana młoda służąca czeka nieruchomo przy stole czekając na ewentualne rozkazy Pani. Oczywiście w kompletnym mundurku, aby nie zapomniała że nie jest domownikiem.

La Rosa de Guadalupe meksykańska służąca przy stole

Dodaj komentarz