Seriale hiszpańskojęzyczne XVI

Za oknem ciemno, zimno, ponuro więc przenieśmy się do Ameryki Południowej.

W dziejącym się w Medellin serialu Narcos w drugim odcinku trzeciego sezonu pojawia się służąca wyprowadzająca psa. Na pewno nie lubi kiedy wszyscy wiedzą jaką pracę wykonuje.

Znalazłem także peruwiański serial Esta sociedad pokazujący i komentujący poziom życia tamtejszej klasy wyższej. Nie mogło zabraknąć pomocy domowej której się rozkazuje, ubliża, aby na końcu wymienić ją na inną.

Kolejną propozycją jest Mitos, Crónicas del amor descartable, serial pochodzący z Argentyny. Pozycja trudno dostępna (bardzo mało źródeł). W pierwszym odcinku młodzieniec, mając małego bzika na punkcie pracujących w jego domu dziewczyn, narzuca się – zapewne po raz kolejny – jednej z nich. Pyta się jej czy pochodzi z Paragwaju.

W kolejnym odcinku na służbę zostaje przyjęta nowa dziewczyna, którą już wypatrzył jak stoi w kuchni, w mundurku, z rękami za plecami.  Jak przebiegała rozmowa?

Pani: moja córka nalegała aby wybrać właśnie Cię. Chcę, żeby wszystko było dobrze. Musisz być punktualna i czysta. I zanim zapomnę, jeśli pracujesz w tym domu, to co co się tu dzieje, tutaj zostaje.

Córka: Na przykład twoja pensja.

Pani: Kolejna sprawa, w tym domu pojawia się dużo ludzi i chcę abyś zawsze się dobrze prezentowała.

Służąca: Tak, proszę Pani.

Pani: mundurek wygląda na tobie całkiem ładnie.

Służąca: Dziękuję proszę Pani

Pani: Dobrze, do pracy. Zapytaj Marcosa co chce na śniadanie.

Na koniec zaś odrobina humoru. Hiszpański serial Manos a la obra, odcinek 21 „Cuestión de estilo”. Tytułowi „fachowcy” zostali zatrudnieni do wykonania małego remontu w zamożnym domu. A spotykają w nim całkiem sympatyczną azjatycką służącą która na każde pytanie odpowiada kiwnięciem głowy