Telenowele portugalskie odc. 5

Do premiery nowego serialu TVI Amar Demais jeszcze chwila, z opisu wygląda że może przypaść do gustu mi jak i wam, ale zanim do tego dojdzie spójrzmy na kilka wcześniejszych seriali z pięknej Portugalii:

w odcinku 79 serialu Verão Quente wychwyciłem scenę w której młoda służącą w różowym uniformie wyciera stół w gabinecie Pana domu.

Inną wartą uwagą sekwencją są wydarzenia z 102 odcinka A grande aposta, gdzie pomoc domowa w różowym fartuszku kilkukrotnie otwiera drzwi gościom

Innym ciekawym serialem portugalskim będzie dawna produkcja RTP A Lenda da Garça, w którym służąca ubrana w bardzo sztywny mundurek wykonują bardzo ważne zadanie czyli prasowanie.

Służąca prasuje w fartuszku

W archiwum tej samej stacji znalazłem także Ajuste de Contas, gdzie bohaterkami są dwie służące, starsza i młodsza które podglądamy podczas zajęć, na przykład odkurzania.

Służąca odkurza

Quer o Destino to serial jeszcze w emisji (TVI) i będący remakiem chilijskiej telenoweli Amanda. W serialu dwie służące noszą praktyczne szarawe uniformy z dopasowanym fartuchem dzięki któremu mogą całkowicie skupić się na swojej pracy.