Praca służącej – reportaże (część II)

Wracamy do reportaży z hiszpańskojęzycznych mediów. Także do tych nie dotyczących Hiszpanii.

Jeden z odcinków ciekawego, autorskiego cyklu „21 dias” odtwarza sytuację, co by było gdybym była (bohaterką jest kobieta) sławna i bogata. Jednym z aspektów byłoby zatrudnienie kogoś do pomocy w sprzątaniu domu:

21 días - Temporada 2, Programa 15

Odcinek Callejeros poświęcony życiu na Palma de Mallorca wkrada się także w życie jednej z rodzin i ich pomocy domowej:

Callejeros - Temporada 8, Programa especial 24

Odcinek Comando Actualidad zadający w tytule pytanie „czy bogaci też płaczą” pokazuje pracującą na pokojach jak i w kuchni czarną gosposię – oczywiście zawsze ubraną w niebieski uniform i fartuszek.

Comando Actualidad ¿Los ricos también lloran

Jeden z najciekawszych odcinków Comando to Milla de oro, w którym obserwujemy przy pracy wiele różnych pomocy domowych: Filipinki, Chinki i młodej Afrykanki. Każda z nich ubrana jest tak jak trzeba i zajmuje się wszystkim – praniem, szyciem, podawaniem do stołu, gotowaniem i opieką nad dziećmi.

Comando Actualidad Milla de oro 1

Comando Actualidad Milla de oro 2

Comando Actualidad Milla de oro 3

W ramach bonusu – przejrzałem odcinki specjalne Callejeros, które dotyczyły najróżniejszych miast świata.

W Urugwajskim kurorcie Punta del Este, położonym 100km od stolicy kraju Montevideo, jedna z rodzin posiada służbę domową, która pomaga w sylwestrowych przygotowaniach:

Callejeos - Punta del Este (Urugwaj)

W Neapolu, na targu ekipa wychwyciła Panią która przyszła po zakupy razem ze swoją młodą pomocą domową – można ją poznać po typowym fartuchu noszonym w ramach pracy (patrz „Podglądanie Włoch).

Callejeos - Neapol

I na koniec Rzym – speszona, biała a do tego całkowicie (łącznie z butami) umundurowana pokojówka pracująca w mieszkaniu czarnego sportowca i jego żony:

Callejeos - Rzym

Dodaj komentarz