Magia telewizji

W dzisiejszym odcinku zobaczycie uczestników programów typu reality show w rolach pokojówek. Z niedawnej „patriotycznej” okazji, znajdzie się też miejsce akcent polski.

Project Catwalk

Zacznijmy od pokazów mody. W odcinku „Savoy Hotel Challenge” zmierzą się z zaprojektowaniem nowych uniformów służby pięter hotelu Savoy. By lepiej poznać specyfikę wykonywanej pracy, wczuć się w to co ma nosić przyszła obsługa, sami rozpoczynają pracę w hotelu.

catwalk

catwalk

W rolę pokojówek wcielają się Marianne Fay, Debi Walker i Kirsty Doyle. Noszone przez sprzątaczki niebieskie sukienki nie są zbyt wygodne. Dodatkowo posiadają zsuwający się pasek przeszkadzający w pracy. Projektanci nie zrozumieli jednak zasad jakimi rządzą się uniformy. Nie chodzi o to aby w nich świetnie wyglądać. Przede wszystkim w nich się pracuje, potem zaś pokazuje. Zaprojektowane przez nich stroje były niepraktyczne. I będąc szczerym – tak brzydkie, że nie ma co ich tu pokazywać. Uczestnicy „Projekt Catwalk” dobrze się bawili, nie wynosząc z lekcji żadnej nauki.

The Celebrity Apprentice

O wiele ciekawsze zadanie trafiło się uczestnikom amerykańskiego reality show The Apprentice. Zadaniem piątek odcinka ósmego sezonu, emitowanego w NBC programu było prowadzenie hotelu. Zarówno kuchni, rejestracji gości jak i oczywiście sprzątania. Uczestnicy zostali podzieli na dwa zespołu – Kotu i Athena. Ja zamierzam skupić się na tym drugim.

Zadaniem Atheny było przygotowanie pokoi na przyjazd gości (check-in). I jak to w prawdziwym hotelu, potrzebne były pokojówki. W role sprzątaczek wcieliły się: Tionne Watkins – gwiazda r”n’b z zespołu TLC, Natalie Gulbis – zawodowa golfistka, producentka telewizyjna Melissa Rivers, mistrzyni pokera Annie Duke oraz gwiazda Playboya Brande Roderick.

The Apprentice.

Pokoje które miały posprzątać świeżo upieczone pokojówki były zasyfione, obrzydliwie brudne. Niepościelone łóżka, pozostawione naczynia, resztki jedzenia, włosy w umywalce, plamy na podłodze. Mina Melissy na zdjęciu powyżej mówi sama za siebie. Ale trzeba było się wziąć do roboty. Dzielne dziewczyny ubrane w czarne sukienki i białe fartuszki w pocie czoła czyszczą, ścielą łóżka, polerują meble a nawet usuwają zaschnięte plamy na dywanie. Tą ostatnią czynność zmuszona była wykonać Annie Duke – klęcząc pod stolikiem, mając założone żółte gumowe rękawice.

The Apprentice

Dodatkowym zadaniem Brande (która wyznała, że nosiła już uniform pokojówki w przeszłości… tylko że ten nie był aż tak seksowny) była także obsługa pokoi (turn down service), a więc ozdobne zasłania łóżka i pozostawienie upominków dla gości. O wiele przyjemniejsze niż czyszczenie toalet. Co do uniformów to szczególnie pasował Brande. Została więc nagrodzona i dalej ubrana jako pokojówka wyprowadzała na dwór małego szczeniaczka.

The Apprentice

The Apprentice Australia

Podobne zadanie wykonywali też uczestnicy australijskiej wersji programu. Tu także w jednym z epizodów uczestnicy mieli za zadanie przygotować się na zameldowanie hotelowych gości. Role pokojówek musiały przyjąć właścicielki firm Carmen Parnos (była) i Mary-Anne Lowe (aktualna).

The Apprentice Australia

The Apprentice Australia

Taniec z Gwiazdami

I oto zapowiadany polski akcent. Zdziwieni? Ja też byłem, gdyż raczej nie oglądam takich programów. W poprzednim, jedenastym sezonie, para Olga Bołądź i Łukasz Czarnecki wcielili się w taneczna rolę. On zagrał kelnera, ona – pokojówkę. Ubrana w szary uniform z białym fartuszkiem wykonała salsę, mało brakując by rozebrała się na scenie.

tzg

Dodaj komentarz