Magia telewizji

W dzisiejszym odcinku zobaczycie uczestników programów typu reality show w rolach pokojówek. Z niedawnej „patriotycznej” okazji, znajdzie się też miejsce akcent polski.

Project Catwalk

Zacznijmy od pokazów mody. W odcinku „Savoy Hotel Challenge” zmierzą się z zaprojektowaniem nowych uniformów służby pięter hotelu Savoy. By lepiej poznać specyfikę wykonywanej pracy, wczuć się w to co ma nosić przyszła obsługa, sami rozpoczynają pracę w hotelu.

W rolę pokojówek wcielają się Marianne Fay, Debi Walker i Kirsty Doyle. Noszone przez sprzątaczki niebieskie sukienki nie są zbyt wygodne. Dodatkowo posiadają zsuwający się pasek przeszkadzający w pracy. Projektanci nie zrozumieli jednak zasad jakimi rządzą się uniformy. Nie chodzi o to aby w nich świetnie wyglądać. Przede wszystkim w nich się pracuje, potem zaś pokazuje. Zaprojektowane przez nich stroje były niepraktyczne. I będąc szczerym – tak brzydkie, że nie ma co ich tu pokazywać. Uczestnicy „Projekt Catwalk” dobrze się bawili, nie wynosząc z lekcji żadnej nauki.

The Celebrity Apprentice

O wiele ciekawsze zadanie trafiło się uczestnikom amerykańskiego reality show The Apprentice. Zadaniem piątek odcinka ósmego sezonu, emitowanego w NBC programu było prowadzenie hotelu. Zarówno kuchni, rejestracji gości jak i oczywiście sprzątania. Uczestnicy zostali podzieli na dwa zespołu – Kotu i Athena. Ja zamierzam skupić się na tym drugim.

Zadaniem Atheny było przygotowanie pokoi na przyjazd gości (check-in). I jak to w prawdziwym hotelu, potrzebne były pokojówki. W role sprzątaczek wcieliły się: Tionne Watkins – gwiazda r”n’b z zespołu TLC, Natalie Gulbis – zawodowa golfistka, producentka telewizyjna Melissa Rivers, mistrzyni pokera Annie Duke oraz gwiazda Playboya Brande Roderick.

.

Pokoje które miały posprzątać świeżo upieczone pokojówki były zasyfione, obrzydliwie brudne. Niepościelone łóżka, pozostawione naczynia, resztki jedzenia, włosy w umywalce, plamy na podłodze. Mina Melissy na zdjęciu powyżej mówi sama za siebie. Ale trzeba było się wziąć do roboty. Dzielne dziewczyny ubrane w czarne sukienki i białe fartuszki w pocie czoła czyszczą, ścielą łóżka, polerują meble a nawet usuwają zaschnięte plamy na dywanie. Tą ostatnią czynność zmuszona była wykonać Annie Duke – klęcząc pod stolikiem, mając założone żółte gumowe rękawice.

Dodatkowym zadaniem Brande (która wyznała, że nosiła już uniform pokojówki w przeszłości… tylko że ten nie był aż tak seksowny) była także obsługa pokoi (turn down service), a więc ozdobne zasłania łóżka i pozostawienie upominków dla gości. O wiele przyjemniejsze niż czyszczenie toalet. Co do uniformów to szczególnie pasował Brande. Została więc nagrodzona i dalej ubrana jako pokojówka wyprowadzała na dwór małego szczeniaczka.

The Apprentice Australia

Podobne zadanie wykonywali też uczestnicy australijskiej wersji programu. Tu także w jednym z epizodów uczestnicy mieli za zadanie przygotować się na zameldowanie hotelowych gości. Role pokojówek musiały przyjąć właścicielki firm Carmen Parnos (była) i Mary-Anne Lowe (aktualna).

Taniec z Gwiazdami

I oto zapowiadany polski akcent. Zdziwieni? Ja też byłem, gdyż raczej nie oglądam takich programów. W poprzednim, jedenastym sezonie, para Olga Bołądź i Łukasz Czarnecki wcielili się w taneczna rolę. On zagrał kelnera, ona – pokojówkę. Ubrana w szary uniform z białym fartuszkiem wykonała salsę, mało brakując by rozebrała się na scenie.