Mujeres Ricas

Całkiem niedawno udało mi się obejrzeć w całości reality show Mujeres Ricas, dotychczas miałem dostęp tylko do kilkusekundowych fragmentów które opisałem w 2015 roku. Teraz to już prawie 5 minut które wyciąłem z dwudziestu 1-godzinnych odcinków. Zapytacie dlatego tylko tyle? No więc, pomoce domowe nie stanowią najważniejszego elementu w domu, choć jak się zaraz przekonamy, Panie domu nie traktują ich jak powietrze.

Odcinek pierwszy. W pierwszym z domów pomoc domowa, nieco starsza kobieta w szarym uniformie z białym fartuszkiem podaje telefon do łazienki, w drugim zaś jedna ze służących wyciąga zakupy z bagażnika a potem we dwie podają do stołu.

Odcinek drugi. Młoda pomoc domowa podaje śniadanie w ogrodzie. Mimo porannego upału jest w sztywno zapiętym uniformie w którym zaraz pójdzie szorować toalety.

Odcinek czwarty. Pani wydaje instrukcje swojej kolumbijskiej pomocy domowej – zwróćcie uwagę na dekolt, tylko Pani domu może pokazać biust, wdzięki służącej są zawsze ukryte. W innym domu gosposia z drogimi ubraniami może zrobić tylko dwie rzeczy – wyprać lub zdjąć z nimi wieszak.

Odcinek siódmy. W krótkiej scenie widzimy jak służącą przynosi telefon. Ona sama może zadzwonić tylko po pracy, która rzadko kiedy kończy się przed wieczorem.

Odcinek dziesiąty. W tle widzimy dwie pomoce domowe czekające drżące przed rozkazami Pani domu. Czy będzie to znowu szorowanie fug albo mycie okien? W innym scenie zaś przyjaciółki bawią się w kuchni w gotowanie, ale to służąca jest od tego aby umyć piekarnik.

Odcinek dwunasty. Podawanie do stołu. Jedna z niewielu codziennych monotonnych czynności służącej podczas której nie trzeba wdychać smrodu detergentów i niespłukanych toalet.

Odcinek trzynasty. Tu interakcja między służbą a Panią jest najdłuższa. Najpierw instrukcje w salonie i oznaki pierwszego niezadowolenia. Przejście przez pokój zabaw do sypialni. Służba w przepoconych mundurkach stara się stać w oddaleniu od Pani. Same jednak nie mogą nawet rozpiąć kołnierzyka, o zdjęciu fartuszka nie ma nawet mowy. Następnie koszmar każdej sprzątaczki i jednocześnie miejsce w którym spędzają najwięcej czasu – łazienka. Pani zauważyła krzywo położony chodniczek, od tego się zawsze zaczyna. Kuchnia, a tu zbity talerzyk na podłodze. Będą kłopoty.

Odcinek siedemnasty. Kolejna zabawa w kuchni w której gosposia musi uczestniczyć a potem oczywiście posprzątać. W innym domu zaś służąca otwiera drzwi i odbiera dostawę kwiatów dla Pani.

Odcinek osiemnasty. Krótka scena w której służąca pakuje walizkę.