Ach, telenowele – odcinek III

Telenowela Morelia to jeden z klasycznych przykładów historii o kopciuszku, gdzie młoda dziewczyna rozpoczyna swoją karierę jako pomiatana przez wszystkich służąca.

Umundurowana służąca sprząta

Umundurowana służąca je sama w kuchni

Tú y Yo to lekko komediowa opowieść gdzie w początkowych odcinkach mieszkańcy są zachwyceni zdecydowanie za ładną nową pokojówką.

Tú y Yo ładna służąca w kuchni

Made in Cartagena to kolumbijska telenowela sensacyjna której poszukiwałem dość długo. Nic szczególnego, ale widok służącej w niedostosowanym do pogody fartuszku zawsze cieszy.

Kolumbijska pomoc domowa w kuchni

Corín Tellado to chilijska produkcja w której w jednym z domów spotykamy służącą ubraną w bardzo restrykcyjny strój.

Chile służąca w sztywnym i niewygodnym uniformie otwiera drzwi

Klasyczna wenezuelska telenowela Cristal to pasmo nieszczęść dla służących, czym ładniejszych młodych dziewczyn tym lepiej.

Wenezuelskie służące na kolanach sprzątają rezydencję

Pobre Clara to argentyńska telenowela w której przypatrujemy się życiu pewnej pomocy domowej.

Pobre Clara służąca wyciera stół

W telenoweli Lucia Bonelli w jednym z odcinków Pani wzywa całą służbę na inspekcję.

Inspekcja służby domowej

Mujer de Madera to meksykańska telenowela z 2004 roku w której to służące robią zakupy w pobliskim supermarkecie, ubrane oczywiście w klasyczny uniform.

W telenoweli Estrelita Mia (Stellina) młoda dziewczyna podchodzi do służby domowej dwa razy. Za pierwszym razem ubrana jest w różowy uniform z dopasowanym fartuszkiem. Widzimy jak ścieli łóżko i pucuje meble zawsze z uśmiechem na ustach.

Młoda służąca w różowym uniformie ścieli łóżko

KIedy powraca na służbę jej uniform zmienia się na niebieski. Teoretycznie ma być nianią, ale to oznacza również nieustanne sprzątanie w pokoju dziecka, potem zaś ilość obowiązków rośnie.

Niania sprząta w pokoju dziecięcym

Niania w fartuszku zmuszona jest sprzątać w domu

Kolejna wenezuelska pozycja, Muñeca de trapo to służące starające się być seksowne, ale noszony przez niech uniform temu absolutnie nie sprzyja.

Służąca w czepku i w fartuszku przynosi napoje

Służąca w czepku i w fartuszku prasuje i stoi w ogrodzie

Maria de Nadie to jakże klasyczna argentyńska telenowela w którym znowu dziewczyna trafia do służby dwa razy. W początkowych odcinkach nie rozstaje się ze swoim różowym mundurkiem w którym non stop czyści na kolanach.

Maria de Nadie służąca w kuchni

Maria de Nadie służąca czyści na kolanach

Przez splot okoliczności trafia do służby wiele lat później a nowa Pani nie daje jej żyć oczekując nieprzerwanej pracy, oczywiście w uniformie.

Pozostajemy w Argentynie. w telenoweli Celeste, siempre Celeste służące w nietwarzowym uniformie oczywiście czyszczą na kolanach i całe dnie spędzają w kuchni

Służąca na kolanach czyści stolik

Ładna służąca czyści srebra w kuchni

W Yago, Pasión Morena spotykamy dwie pokojówki, gdzie dopiero w końcowych odcinkach jedna z nich przestaje się wstydzić swojego mundurku zasłaniając go przedtem sweterkiem.

Śliczna pokojówka w domu

Juegos de Fuego to wzorcowa chilijska telenowela w której w każdym domu spotykamy służącą ubraną w fartuszek.

Służące pracujące w domach Chile

Na koniec zaś Secretos de Amor z 2010 roku, gdzie nieco starsza kobieta wykonuje swoją pracę w klasycznym mundurku.

To już ostatni post w tym roku. Dziękuję za odwiedziny i do zobaczenia w przyszłym roku. Było was w 2018 roku ponad tysięcy i wygenerowaliście 30 tysięcy odsłon strony. Połowa z was trafiła to dzięki wyszukiwarkom, co dziesiąty dzięki poleceniu z Facebooka lub innych stron.

1 Comment

Dodaj komentarz