Ambiciosa

Całkiem niedawno udało mi się wypożyczyć (z Youtube) film „Ambiciosa” z 1976 (lub 1975) roku w reżyserii Pedro Lazagi. Chyba jedyną wzmiankę o tym, czym owa ambitna bohaterka w filmie się zajmuje znalazłem na blogu „Enciclopedia del Cine Español”, ale poszukiwania rozpocząłem od kilka ciekawych kadrów znalezionych na forum Terror Fantastico. A skoro już opowiadam o kuchni szukania filmów w internecie, to dodam jak bezsensowne jest wypożyczanie filmów z YT. Otóż, najpierw musiałem poprzez hiszpańskie proxy wejść na konkretny odnośnik w serwisie youtube. W serwisie google wallet, który obsługuje płatności należało podpiąć kartę kredytową. Aby wypożyczyć film należało także zmienić adres rozliczeniowy na Hiszpanię, w taki sposób aby dane się walidowały (poprawny kod pocztowy przyporządkowany do miejscowości, itd). Co ciekawe, serwis w odróżnieniu od Itunes nie sprawdza kraju pochodzenia samej karty płatniczej. Kiedy już film udało się wypożyczyć można byłoby go oglądać z dowolnej lokalizacji geograficznej, bez potrzeby używania proxy. I tak osoba, która chciała wydać pieniądze i móc legalnie obejrzeć ten film (w końcu to tylko 1,49 €) musiała kombinować. Dla zainteresowanych – żródełka ed2k są dalej dostępne, ale transfer jest niezmiernie powolny (chyba jeden albo dwa seedy pojawiające się w nocy).

Ale po tych rozważaniach wróćmy do filmu.

Opowiada on historię młodej dziewczyny imieniem Juana (w tej roli Teresa Rabal), która według jednego źródła przyjeżdża z prowincji do stolicy (Madrytu) aby użyć swoich wdzięków do zapewnienia sobie dobrobytu, w drugiej zaś mniej seksualnej wersji – przyjeżdża aby pracować jako służąca licząc na coś więcej.

Oceńmy w takim razie wdzięki  Juany. Jedną z ciekawszych scen filmu, być może wynikającą z wrodzonego atencjonizmu głównej bohaterki, jest ta, w której z zadowoleniem pozwala zrobić chłopcu zdjęcia polaroidem podczas czyszczenia sreber.

ambiciosa1

Jak widzimy bohaterka nosi dość ładny uniform składających się z klasycznych elementów, sukienki i dopasowanego fartuszka, którego nie zdejmuje przez większość filmu. Kadry filmu skupiają się wielokrotnie na uśmiechu 23-letniej aktorki, która umiejętnie pogrywa sobie zarówno z widzami jak i mieszkańcami rezydencji.

ambiciosa2

ambiciosa3

Dodaj komentarz