Seriale hiszpańskojęzyczne XXIX

W tym wpisie mamy nadreprezentację czepków. Element garderoby służby nieco już zapomniany tu pojawia się czterokrotnie, zarówno w starszych jak i w nowych produkcjach. Nakrycie głowy stanowi dodatkowe poniżenie, przeszkadza podczas pracy, nie można go zdjąć a zatrudniona dziewczyna nie może pochwalić się (niby przed kim? przed Panią?) swoją fryzurą. W kilku odcinkach serialu La señora García se confiesa pojawia się młoda i ładna pokojówka otwierająca drzwi i podająca do stołu.

W serialu Nunca es tarde produkcji hiszpańskiej młoda pokojówka w czepku klęczy obok kominka.

W kolejnym znalezionym przeze mnie epizodzie Como Dice el Dicho (odcinek Entre santa y santo, pared de cal y canto) nastolatka zostaje upokorzona w trakcie pracy jako służąca.

W odcinku znanej i lubianej serii La Rosa de Guadalupe (La cacería) młoda gosposia z dumą maszeruje na ulicy.

W katalońskiej serii La Mari kobiet rozpoczyna pracę gosposia. Często widzimy ją w kuchni.

W jednym z odcinku argentyńskiej serii Tiempo Final służąca popełnia zbrodnię i stara się ją zatuszować. Cieszą sceny w której Pani gnębi ją: każe jej stać nieruchomo albo sprawdza poprawność jej umundurowania.


W nowym meksykańskim serialu Reputación Dudosa pojawia się młoda służąca która myje samochód i wysłuchuje poleceń Pani z rękami na plecach.

W całkiem nowym serialu produkcji baskijskiej (na tym blogu to chyba drugi przypadek) Amor De Cans młodziutka pokojówka służy starszym kobietom, w tym jednej wyjątkowo obleśnej dla której przygotowuje kąpiel i masuje plecy.