Kino hiszpańskojęzyczne XVII

Ponad pół roku upłynęło od ostatniego wpisu o filmach hiszpańskojęzycznych. No więc do rzeczy. W czwartym odcinku antologii Amores difíciles Un domingo feliz spotykamy w domu dwie służące, młodą ubraną w żółty i starszą ubraną w klasyczny czarnobiały uniform.

W meksykańskiej komedii z 1968 roku No somos de piedra obserwujemy liczne pomoce domowe które bawią się z dziećmi na osiedlowym placu zabaw. Oczywiście ubrane w mundurki.

W innej, także meksykańskiej produkcji Conserje en condominio (1973) niemal na każdym kroku w tytułowym osiedlu widzimy prawidłowo umundurowane służące, sprzątające w domach, na zewnątrz bądź wracające z zakupów.

W filmie produkcji argentyńskiej Me sobra un marido (1987) pokojówka ubrana w różowy uniform otwiera drzwi wizytującemu mężczyźnie. Wszyscy z daleka widzą jaka jest jej rola w tym domu.

Vamos a soñar con el amor (1971) to kolejna produkcja argentyńska. Pani powinna zainstalować w domu monitoring, aby zobaczyć że jej służącą zakłada fartuszek tylko w jej obecności.

Następna produkcja prosto z Argentyny. W Custodio de Señoras spotykamy ładną pokojówkę z tacą w kuchni. Podczas obiadu wychodzi stamtąd tylko po to aby donieść na stół.

Ostatnią pozycją na dziś jest Parque Via, meksykański dramat z 2008 w którym widzimy jeden z najrzadszych momentów w pracy pomocy domowych. Wypłatę wynagrodzenia. Oczywiście do ręki.

W tematach filmowych warto wspomnieć o niedawnym horrorze Juega Conmigo w którym to dziewczyna zatrudnia się jako niania, cóż za miły widok:

Także pojawił się (dużo gorszy) remake panamskiego Chance, czyli meksykańska wersja Los trapos sucios se lavan en casa. Bliźniaczki w oryginale były zdecydowanie ładniejsze i brakuje mi sceny mycia podłóg na kolanach

Peruwiański film Ni con dios ni con el diablo zawiera jedną z moich ulubionych scen. Widzimy w niej młodą służącą robiącą zakupy w sklepie.

Ostatnią produkcją na dziś jest chilijski dramat La Veronica w którym obserwujemy świat oczami influencerki. To właśnie jej dzieckiem zajmują się umundurowane (a jakże inaczej) pomoce domowe.