Seriale tajwańskie

Zgodnie z obietnicą daną na pewnym forum internetowym opiszę dziś jeden szczególny serial z Tajwanu. O ile przeważnie humor w dzisiejszych filmach i serialach mnie nie bawi, o tyle oglądając tą produkcję uśmiałem się do łez. A tym serialem jest…

Romantic Princess

Interesujące mnie wydarzenia zaczynają się, kiedy okazuje się, że pomylono ze sobą dwie dziewczyny – Xiao Mai i Gong Mo Li i . Ta pierwsza podawała się za wnuczkę bogatego Empa. Nagle okazuje się jednak, że prawdziwą wnuczką jest Gong Mo Li, jej nowa koleżanka z klasy. Zakochana w chłopaku imieniem Jin, Xiao postanawia zrobić wszystko aby zostać w rezydencji. Wie jednak, ze to ona jest „tą prawdziwą”.

W trakcie rozmowy z Empem, Xiao pyta co może zrobić aby dalej mieszkać w jego domu. Może myć podłogi, robić cokolwiek. Emp po chwili namysłu proponuje jej pracę pokojówki.

romanticprincess

Na domiar złego, okazuje się, że Xiao Mai zostać ma prywatną służącą swojego największego wroga, panienki Mo Li. Zgodnie z regułami domu, ma też nosić uniform przypisany pokojówki tego domu.

romanticprincess

Główna służąca robi wszystko aby utrudnić nowej pokojówce pierwszy dzień pracy. I od tego właśnie momentu zaczyna być śmiesznie. Najpierw inspekcja. Włosy, uniform (niebieska sukienka z białym fartuchem), białe buciki. Wszystko ma być doskonałe – w końcu pokojówki domu Huang Fu mają być dumne ze swojej pracy a swoje zadania wypełniać efektywnie i pracowicie aby zapewnić najwyższą jakość obsługi.

romanticprincess

Pierwszy poważnym sprawdzianem Xiao jest przygotowanie herbaty dla panienki. Ta postanawia zabawić się jej kosztem. Przygotowywany napój jest dla niej za zimny, za gorący, za mocny, za słodki. Pokojówka zmuszana jest robić ją po raz kolejny i powstrzymywać nerwy.

romanticprincess

Nowa wnuczka okazuje się niezwykle złośliwa. Rozsypuje kwiaty, które Xiao musi sprzątać po godzinach, na jej oczach umizguje się do wymarzonego chłopaka. Xiao postanawia jednak udowodnić, że to ona jest tą prawdziwą. Mo Li okazuje się przebiegła. Czym bardziej pokojówka chce udowodnić swoją tożsamość, tym bardziej Mo Li wyprzedza każdy jej krok.

Serial obfituje jeszcze w wiele scen w których Mo Li znęca się nad Xiao. W tym wypadku jednak nie są one brutalne. Wręcz przeciwnie, przedstawione sytuacje są wysoce humorystyczne. Niestety, przygoda Xiao ze służbą trwa niecałe trzy odcinki, ale są one na tyle zabawne, że na długo zostaną w pamięci.

Dodaj komentarz