Kino hiszpańskojęzyczne XV

W gwatelmalskim horrorze La Llorona w reżyserii Jayro Bustamante młoda dziewczyna zostaje zatrudniona w rezydencji. Wartą uwagi sceną jest sprzątanie wokół basenu.

służąca sprząta wokół basenu

W tym roku także premierę miał argentyński film Crimenes de Familia w którym prasa zwróciła uwagę na postać mucama, pomocy domowej w domu.

Służąca w kuchni

Bardzo wartym uwagi jest film produkcji meksykańskiej Jovenes Perversos (1991) w którym Martha, służąca staje się obiektem wykorzystywania przez grupę młodocianych.

służąca otwiera drzwi

El barrendero to bardzo interesująca meksykańska komedia w którym śmieciarz staje się obiektem wzruszeń dla zatrudnionych na osiedlu służących. Absolutnie wszystkie ona noszą klasyczny strój składający się z sukienki i fartuszka. Cudowny widok.

Służące w meksyku

Amanecio de Golpe to wenezuelski film z 1982. Warta uwagi jest scena w której służąca nalewa zupę.


Po długich staraniach udało mi się w końcu obejrzeć krótkometrażowy film Calladita w której głównej roli występuje z pochodzenia kolumbijska aktorka Paula Grimaldo. Akcja rozgrywa się w letniej rezydencji na Costa Brava. Podoba mi się przede wszystkim początkowa scena w której myje ona okna ubrana w różowy uniform i gumowe rękawiczki. Wyobrażam sobie coś takiego, panoramiczne okno, wielokrotne wchodzenie i schodzenie na drabinę, niewygodny mokry fartuszek, coraz goręcej, szum oceanu… potem odkurzanie, wycieranie kurzy, wieczorem impreza a twoją jedyną rozrywką jest zebrać i umyć talerze. Ale jak się okazuje dziewczyna ma do zaoferowania coś więcej.

Od października reżyser Miquel Faus pracuje nad pełnometrażowym filmem o tym samym tytule, na razie szuka inwestorów. Po tak dobrym przyjęciu filmu na festiwalach w tym roku nie powinno być to trudne i życzę powodzenia. Z chęcią w tej roli zobaczyłbym znów tą samą aktorkę

Calladita służąca myje okno

Calladita służąca niesie pranie

Calladita służąca odkurza

Calladita służąca obsługuje stół