Kino rosyjskie i ukraińskie

Chwilę mnie to nie było, ale potrzebowałem przewietrzyć umysł. W dzisiejszym wpisie wracamy do tematyki produkcji rosyjskich które było kilka razy omawiane już na tym blogu.

W trzecim odcinku serialu Анютино счастье drzwi otwiera miła dla oka pokojówka:

Анютино счастье 3 серия

W filmie Кровь ангела nowa dziewczyna do pracy przyjmowana jest poprzednią służącą. Całkowitym absurdem jest jednak to, że pracować ona będzie w szpilkach. Tak, w filmie jest scena w którym myje ona mopem kafelki na basenie na wysokim obcasie. Dla bezpieczeństwa siebie i jej, kadru nie wklejam.

Kolejnym filmem wartym uwagi jest Служанка трех господ gdzie w początkowej scenie umundurowana niania zupełnie nie radzi sobie z dwójką dzieci.

Служанка трех господ umundurowana niania

Kolejna produkcja to komedia Фильм впечатлил весь мир gdzie następuje „przemiana” jak w odwróconym Kopciuszku:

Фильм впечатлил весь мир kopciuszek odwrócony

Убийства по пятницам to dramat z 2018 roku którego akcja skupiona jest na pewnej rezydencji. A duży dom wymaga odpowiedniej służby:

Także w innym serialu, Полюби мене такою udało mi się dostrzec sympatyczną pomoc domową która przynosi śniadanie do łóżka:

W innym zaś serialu, Пончик Люся uniform służącej jest o wiele bardziej restrykcyjny: sukienka ma długie rękawy zakończone białym mankietami, fartuszek jest niekomfortowy a także czapka jest bezwzględnie wymagana: