Kino włoskie – część II

Kontynuuję eksploracje kina włoskiego. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza część obejmuje okres od roku 1975 do końca lat 80tych.

Il vizio di famiglia

Pierwszym filmem będzie wyprodukowany w 1975 roku. Główną postacią jest tu uciekinier z więzienia Renzo Montagnini który wraz z pewną zagadkową kobietą udaje się do bogatego domu pracować jako kamerdyner. Jego własna żona (Orchidea DiSanti) udaje jedną z pokojówek. Nosi ona strój… nieco rozpraszający uwagę.

Druga ze służących pracuje przeważnie jako pomoc kuchenna. Jej uniform to całkowite przeciwieństwo tej pierwszej. Długa niewygodna sukienka, biały fartuch ze śliniakiem i czepek.

L’amantide

Kolejny film to dzieło „L’amantide” znane również pod tytułem „Orgasmo in famiglia”. Film o którym wiadomo mało, bardzo mało. Głównymi postaciami filmu jest Pani i jej pokojówka.

Łączy je coś więcej niż tylko stosunek służbowy. Można by rzecz pewna namiętność, która zaiskrzyła między piękną służącą a chłodną i wyrachowaną Panią. Jeśli zaś o służącej mowa, nosi ona uniform koloru niebieskiego z długimi rękawami zakończonymi białymi mankietami. Zakłada do tego dwa rodzaje fartuszków – jeden koloru sukienki z białym obszyciem, drugi zaś koloru białego.

Il Corpo della ragassa

Kolejnym film to dramat erotyczny z roku 1979 w którym profesor zatrudnia piękną kobietę (Lilli Carati) jako swoją służącą. Ona pracuje dla niego, on uczy ją sztuki pokus.

Grand Hotel Excelsior

Komedia o dziwnych gościach hotelu położonego we Włoszech. Nie mogło zabraknąć „seksownej” pokojówki ścielącej łózka. W tej roli Isabella Amadeo.

Aurora

Wyprodukowany w 1984 roku film opowiada historię Aurory (Sophia Loren), która próbuje zdobyć pieniądze na operacje syna. W przeszłości pracowała jako pokojówka w jednym z hoteli. Prawidłowo ubrana pojawia się w kilku retrospekcjach.

Jak widać jej uniform składa się z niebieskiej pasiastej sukienki i białego fartucha zawiązanego w talii jaki i założonego za głowę.

La Bonne

Ostatni film w zestawieniu, z roku 1986. Pokojówka kontroluje życie seksualne Pani domu, która okazuje się osobą odczuwającą rozkosz z przymusu. Czy ja właśnie to napisałem? Od razu wyjaśniam – nie jest to film pornograficzny. Naprawdę. To dramat erotyczny o zdradzie i ukrytych pragnieniach na pozór konserwatywnej żony.