Kino włoskie – część II

Kontynuuję eksploracje kina włoskiego. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza część obejmuje okres od roku 1975 do końca lat 80tych.

Il vizio di famiglia

Pierwszym filmem będzie wyprodukowany w 1975 roku. Główną postacią jest tu uciekinier z więzienia Renzo Montagnini który wraz z pewną zagadkową kobietą udaje się do bogatego domu pracować jako kamerdyner. Jego własna żona (Orchidea DiSanti) udaje jedną z pokojówek. Nosi ona strój… nieco rozpraszający uwagę.

Il vizio di famiglia

Druga ze służących pracuje przeważnie jako pomoc kuchenna. Jej uniform to całkowite przeciwieństwo tej pierwszej. Długa niewygodna sukienka, biały fartuch ze śliniakiem i czepek.

Il vizio di famiglia

L’amantide

Kolejny film to dzieło „L’amantide” znane również pod tytułem „Orgasmo in famiglia”. Film o którym wiadomo mało, bardzo mało. Głównymi postaciami filmu jest Pani i jej pokojówka.

Lamantide

Łączy je coś więcej niż tylko stosunek służbowy. Można by rzecz pewna namiętność, która zaiskrzyła między piękną służącą a chłodną i wyrachowaną Panią. Jeśli zaś o służącej mowa, nosi ona uniform koloru niebieskiego z długimi rękawami zakończonymi białymi mankietami. Zakłada do tego dwa rodzaje fartuszków – jeden koloru sukienki z białym obszyciem, drugi zaś koloru białego.

Il Corpo della ragassa

Kolejnym film to dramat erotyczny z roku 1979 w którym profesor zatrudnia piękną kobietę (Lilli Carati) jako swoją służącą. Ona pracuje dla niego, on uczy ją sztuki pokus.

Il Corpo della ragassa

Grand Hotel Excelsior

Komedia o dziwnych gościach hotelu położonego we Włoszech. Nie mogło zabraknąć „seksownej” pokojówki ścielącej łózka. W tej roli Isabella Amadeo.

hotel

Aurora

Wyprodukowany w 1984 roku film opowiada historię Aurory (Sophia Loren), która próbuje zdobyć pieniądze na operacje syna. W przeszłości pracowała jako pokojówka w jednym z hoteli. Prawidłowo ubrana pojawia się w kilku retrospekcjach.

Aurora

Jak widać jej uniform składa się z niebieskiej pasiastej sukienki i białego fartucha zawiązanego w talii jaki i założonego za głowę.

La Bonne

Ostatni film w zestawieniu, z roku 1986. Pokojówka kontroluje życie seksualne Pani domu, która okazuje się osobą odczuwającą rozkosz z przymusu. Czy ja właśnie to napisałem? Od razu wyjaśniam – nie jest to film pornograficzny. Naprawdę. To dramat erotyczny o zdradzie i ukrytych pragnieniach na pozór konserwatywnej żony.

La Bonne

Dodaj komentarz