Seriale hiszpańskojęzyczne XXII

Nowy rok zaczynamy z porcją serialu hiszpańskojęzycznych.

Mexican Dynasties

W tym paradokumencie dostępnym na kanale Bravo obserwujemy życie trzech rodzin. Jedna z nich przykuła moją uwagę, zatrudniając służące odziane zawsze w klasyczne czarnobiałe stroje.

Mexican Dynasties służąca w kuchni

Mexican Dynasties służąca otwiera lodówkę

Mexican Dynasties służąca podaje herbatę

Interesujący okazał się wyemitowany odcinek serialu Crónicas – Esclavas domésticas (można go odnaleźć na kanale Univision) który opowiada o przemocy psychicznej wobec zatrudnionych w roli pomocy domowych kobiet.

Crónicas służąca wysłuchuje poleceń Państwa

Crónicas służąca wyrzuca śmieci

Umundurowane służące odnalazłem też w najnowszym serialu dostępnym na platformie Atres Player. Mowa tutaj o El Nudo. Jedna z nich przypomina Rumunkę (na zdjęciu), druga zaś to filipinka.

El Nudo pomoc domowa w kuchni

Niedawno do archiwum hiszpańskiej stacji RTVE dodano miniserial z 1984 roku Fragmentos de interior z prześliczną, wtedy równo dwudziestoletnią Emmą Suárez, znaną później z roli Lisy w La ardilla roja (Ruda Wiewiórka). Ale wracając. Jedną z głównych bohaterek jest Luisa która zjawia się w dużym domu do pracy w charakterze pomocy domowej. Dopiero powrót do domu Pani zmienia jej sytuację.

Fragmentos de interior Luisa zakłada uniform

Od tego momentu Pani żąda aby swoją pracę Luisa wykonywała w uniformie składającym się z różowej sukienki i oczywiście białego fartuszka całymi dniami prasując, odkurzając i zmywając naczynia.

Służąca w różowej sukience i białym fartuszku prasuje

Służąca w różowej sukience i białym fartuszku zmywa naczynia

Służąca w różowej sukience i białym fartuszku odkurza

Dodaj komentarz