Ach, telenowele – odcinek IV

W komediowej chilijskiej telenoweli Hippie w dwu domach pracują prawidłowo umundurowane młode dziewczęta:

Hippie

W początkowych odcinkach kolumbijskiej telenoweli Pura Sangre biedna służąca, jak to zwykle bywa prześladowana jest przez domowników.

Pura Sangre

Służba domowa pojawia się także w remake’u telenoweli La Usurpadora (2019). Dziewczyny nie są za ładne, nie wyglądają jak gwiazdy a dodatkowy uniform tylko pozbawia je wdzięku.

Na chwilę pokojówką zostaje także bohaterka meksykańskiej telenoweli El alma no tiene color.

W kolumbijskiej telenoweli Señora Isabel z 1993 roku młoda służąca nie ma za lekko z wymagającą Panią.

Señora Isabel (1993) cap. 30-50

W końcowych odcinkach serialu Pasionaria jedna z bohaterek dołącza do służby domowej. Zakłada czarną sukienkę i biały fartuszek i rozpoczyna ciężką pracę w domu.

Pasionaria

Pasionaria

W Mirada de Mujer El regreso, meksykańskiej telenoweli, również… może inaczej, spójrzcie na ten jakże niezwykły widok, kiedy drzwi otwiera wam młoda dziewczyna ubrana w strój którego nie da się pomylić z niczym innym. Mimo że jej Pani jest wyrozumiała, dopuszcza w pracy ładny zegarek i biżuterię i tak wiecie że jest ona tylko służącą.

Mirada de Mujer służąca otwiera drzwi

Jedną z moich ulubionych telenowel, odkrytych całkiem niedawno stała się wenezuelska produkcja Luisa Fernanda z 1999 roku, gdzie w jednym z domu pracuje przeurocza wręcz pomoc domowa pełniąca w późniejszych odcinkach rolę raczej niani.

Luisa Fernanda służąca zmywa naczynia

Luisa Fernanda niania w mundurku

Luisa Fernanda niania w uniformie

Luisa Fernanda służąca zmywa podłogę w fartuszku

Luisa Fernanda niania w fartuszku na spacerze z wózkiem

Podobnie bohaterka (Grecia Colmenares) telenoweli Topacio z 1985 roku na kilka odcinków (61-64) podejmuje pracę jako niania.

Topacio niania w mundurku

Ostatnią pozycją na dziś będzie peruwiańska, całkiem nowa telenowela Chapa tu combi gdzie jedna z głównych bohaterek zatrudnia się jako służąca.

W końcowych odcinkach telenoweli Lo Imperdonable jedna z bohaterek zostaje służącą. Już pierwszego dnia pracy Pani zmusza ją aby w uniformie poszła razem z nią na zakupy.

Lo Imperdonable

Lo Imperdonable służąca na zakupach

W Maria Bonita dostrzegłem miłą dla oka ciemnoskórą służącą.

Liczną służbę mamy także w tegorocznej produkcji La venganza de Analia.

La venganza de Analia

Leonela to mój ulubiony schemat historii. Dziewczyna zaskoczona wręczonym mundurkiem i wypełnianie poleceń Pani. Szkoda tylko że dostępna w tak nędznej jakości.

Leonela Leonela

Leonela