Seriale hiszpańskojęzyczne XXVIII

W odcinku Quien destruye una colmena, no espere una cosa buena wielokrotnie wspominanego tu już serialu Como Dice el Dicho, dziewczyna zostanie zmuszona przez swoją matkę do pracy jako służąca.

Motyw służącej pojawia się w dwóch kolejnych odcinkach Mujer casos de la vida real. W epizodzie Nidos vacios ubrana w niebieski strój kobieta podaje do stołu i zajmuję się dziećmi.

W epizodzie Ojos Bonitos inna służąca ścieli łóżka i gotuje obiad.

Służąca zostanie zatrudniona w 6 odcinku hiszpańskiego serialu Maridos e mulleres a Pani domu nie jest zadowolona z jej pracy.

Pozytywnie zaskoczyła mnie hiszpańsko-portugalska koprodukcja Sequía (2022). W serialu tym wielokrotnie widzimy służbę. Uwagę zwracają długie sukienki. Żadna z dziewczyn nie może nawet spróbować kusić swoimi długimi nogami.

W klasycznej telenoweli chilijskiej Santiago City (1997), Victoria (w tej roli Sonia Mena) przyjeżdża do tytułowego miasta w poszukiwaniu pracy. Trafia do pracy jako pomoc domowa i ku swojemu niezadowoleniu musi nosić uniform.. który potajemnie zdejmuje w krzakach idąc na zakupy.

Z nowych seriali w których pojawiają się pomoce domowe warto zwrócić uwagę na Alba z cudowną sceną kiedy to odziana w czarną sukienkę i biały fartuszek służąca stoi nieruchomo obok stołu.

Z nowości to także natknąłem się na serial Supernormal gdzie jedną z postaci jest wietnamska pokojówka pracująca w madryckim domu.

oraz na trzeci odcinek netflixowej Sąsiedzkiej wojny (Guerra de Vecinos)

Serial Telemundo, Milagros de Navidad to zbiór przeróżnych opowieści które tematycznie związane są ze świętami. W odróżnieniu od telenowel, można serial ten potraktować jako antologię. Bohaterką ósmego odcinku jest prześladowana przez domowników pomoc domowa która dowiaduje się że nie będzie mogła odwiedzić swojej własnej rodziny na święta. Czeka ją praca dla rodziny. Jedzenie samo się nie ugotuje, pranie samo się nie wypierze, kwiaty same się nie podleją.

Milagros de Navidad

Milagros de Navidad służąca w ogrodzie

Milagros de Navidad służąca niesie kosz z praniem