Seriale hiszpańskojęzyczne XX

Ale ten czas szybko mija. Przed nami już dwudziesta odsłona poświęcona serialom hiszpańskojęzycznym. Zacznijmy od całkiem nowej produkcji kolumbijskiej RCN Manual para ser feliz w której pracująca w domy umundurowana służąca zostaje zaczepiona podczas zakupów.

Manual para ser feliz służąca w mundurku

Kolejna propozycją jest nowy serial tej samej stacji Quien eres tu, z poczciwą pokojówką pracującą dla tytułowej rodziny.

Quien eres tu służąca przy stole

Zostając w Kolumbii należy też wspomnieć o niedawnym świetnym odcinku serii Tu voz estereo zatytułowanym A su orden, Señora („Do usług, proszę Pani”) w którym młodej dziewczynie udaje się zdobyć pracę służącej. Pani okazuje się osobą bardzo wymagającą i przy każdej okazji upokarza nową pracownicę, zmuszając ją do spania w znajdującej się w piwnicy pralni.

Tu voz estereo służąca rozpoczyna pracę

Tu voz estereo służąca i jej nowy pokój

Podczas pracy kluczowymi zajęciami okazują się prasowanie z którym nowa służąca sobie nie radzi i ku uciesze Pani ręczne zmywanie naczyń (mimo podłączonej zmywarki). Musi to wielokrotnie powtarzać bo za każdym razem Pani nie jest zadowolona z rezultatów.

Tu voz estereo służąca prasuje

Tu voz estereo służąca wyciera talerze

Sprzątanie ma się odbywać na kolanach a wszystkie prace domowe oczywiście w pełnym uniformie.

Tu voz estereo służąca na kolanach czyści stolik

Tu voz estereo służąca w kuchni

Wenezuelska telenowela Hechizo de amor (2000) to kolejna próba spojrzenia na temat dziewczyny zaczynającej swoją karierę w wielkim mieście od pracy pomocy domowej. Całkiem zabawne.

Hechizo de amor służące czyszczą dom

Również Entre Tu Amor y Mi Amor telenowela stacji Venevision z 2016 roku zaczyna się od rozpoczęcia pracy w charakterze domowej sprzątaczki. Tu jednak przesadzono w moim odczuciu z tempem akcji skoro już po 2 odcinkach dziewczynie oświadcza się bogaty mężczyzna i uwalnia ją z tej pracy. Liczyłem zdecydowanie na dłuższą interakcję.

Entre Tu Amor y Mi Amor służąca w mundurku

W jednym z odcinku biograficznego serialu La Guzmán (Sony) znalazłem sympatyczną scenę proszenia młodej umundurowanej służącej o zostanie żoną. Może to faktycznie jest dobry sposób na samotność? Tylko ten papieros, absolutnie dla mnie nie to zaakceptowania.

La Guzmán służąca na ulicy

Abandono Preferente, odcinek meksykańskiego serialu Mujer casos de la vida to smutna historia bardzo biednej dziewczyny która będąc w ciąży zatrudnia się jako służąca i za wszelką cenę stara się ukryć swój stan.

Mujer casos de la vida pierwszy dzień pracy służącej

Mujer casos de la vida służąca ukrywa ciąże

Jak za każdym razem serial La Rosa de Guadalupe mnie nie zawodzi. W odcinku La muñeca Rosa obserwujemy pracę dwóch służących (młodszej i starszej) które w pełnym słońcu serwują rodzinie drinki ubrane w czarne mundurki, fartuszki i białe czepki.

La rosa de guadalupe dwie służące przy stole

Z kolei w odcinku Frente a la vida młoda dziewczyna znęca się psychicznie nad jedną ze swoich służących każąc jej nieść wszystkie torby z zakupami i odkurzać samochód.

La Rosa de Guadalupe służąca wyjmuje zakupy z bagażnika

La Rosa de Guadalupe służąca sprząta samochód w fartuszku i czepku

Dodaj komentarz