Włosko-hiszpańsko

Z racji tego, że w międzyczasie uzbierało się trochę fragmentów seriali zarówno z Włoch jak i tych hiszpańskojęzycznych, nic nie stoi na przeszkodzie (to mój blog i ja sam sobie ustalam zasady) aby w jednym poście opisać znaleziska w obu językach.

Zacznijmy od Włoszech. Przeszukałem sporą ilość współczesnych seriali, w których to może pojawiać się noszącą uniform colf i moje poszukiwania nie zakończyły się takim rezultatem jakim się spodziewałem. Co nie znaczy, że wróciłem z niczym. Na przykład w drugim odcinku drugiego sezonu serialu Anna e i cinque, Pani rozkazuje posprzątać ubranej w różowy (łososiowy?) fartuszek dziewczynie, która to wygląda na emigrantkę z Indii.. albo skąd indziej, gdzie mocniej świeci słońce.

Anna e i cinque 2x02

Służąca w prawidłowym stroju pojawia się także we włoskim remake’u telenoweli El desprecio. W tej wersji przynajmniej (w przeciwieństwie do oryginału) dziewczyna dostała ładny i wygodny uniform, chociaż buty na pewno do wymiany…

El desprecio cap 14

W artykule z początku roku, kiedy opisywałem pracę pomocy domowej we Włoszech, pojawiła się informacja, że sporą ich ilość stanowią Polki. Motyw ten został oczywiście uwzględniony we włoskiej telewizji. W serialu Distretto di Polizia, w 21 odcinku 8 sezonu, polska gosposia Magdalena oskarżona jest o tuszowanie sprawy morderstwa. Ważniejsze jest jednak to, że przynajmniej wygląda jak zatrudniona w tym zawodzie. Niebieska sukienka i biały fartuch pozbawia jej wdzięków i pozwala skupić się na właściwej pracy.

Distretto di Polizia 8x21

Zmieniamy język. Dawno temu serial komediowy La Que Se Avecina zawitał na ten blog, teraz jednak pojawia się po raz drugi. W odcinku „Un buzón de chivatos, un mayordomo en un ferrari”, para rozpoczyna pracę jako służba domowa. Kobieta oczywiście zostaje pomocą domową i zajmuje się gotowaniem i sprzątaniem. Nieodzownym elementem jej pracy staje się (czego się obawiała) uniform w kolorze różowym, zawsze zapięty, z dodatkiem białego fartuszka.

La Que Se Avecina 7x11

Wreszcie także udało mi się znaleźć „zaległe” odcinki seriali z seriali Decisiones i przeszukać jej pod kątem służących. Nie wszystkie nadawały się na publikację na tym blogu (sporo było zbyt „seksownych”), bądź po prostu brzydkich, ale na pewno warto zwrócić uwagę chociażby na odcinek pt „Gemelas”, gdzie w domu Państwo trzymają się tradycji stroju w kolorze czarno-białym:

Decisiones - Gemelas

Czerwona odmiana stroju, którą widzieliśmy w odcinku „Cenicienta” pojawia się w odcinku „Cena para cuatro”… tutaj służąca popełnia niewybaczalny błąd, wpuszczając bez zgody właścicieli domu obcych.

Decisiones - Cena para cuatro

W odcinku „Perdidos en la rutina” pokojówka staje się ostoją niepełnosprawnej po wypadku kobiety. Oczywiście to tylko część jej obowiązków. Najważniejsze jest nieustanne czyszczenie, odkurzanie, wycieranie, szorowanie, mycie, polerowanie i pod żadnym pozorem niezdejmowanie przepisowego stroju.

Decisiones - Perdidos en la rutina

Z kolei ta służąca powinna cieszyć się, że Panienka nie wyrzuciła jej z domu za strojenie min, bo widać po niej że swoje obowiązki wykonuje niechętnie. Może to przez ten niewygodny uniform i wyprasowany fartuszek? A co, myślała, że pracować będzie w krótkich spodenkach i poniszczonym podkoszulku?

Decisiones - Yo mate a tu novio.avi_snapshot_00.08_[2014.11.02_11.29.26]

Na koniec, swoista premiera. O serialu Mujer casos de la vida real słyszałem dużo, ale obejrzenie poszukiwanych odcinków to już inna bajka. Tak czy inaczej udało się mi wychwycić kilka epizodów wpisujących się w specyfikę tego bloga. W jedym z odcinków (bez nazwy) młoda służącą przez pół odcinków czegoś szuka (może na polecenie Pani), schyla się, zagląda w zakamarki, co rozprasza, gdyby nie to że dziewczyna jest całkiem ładna i dobrze prezentuje się w swoim kolorowym mundurku.

Mujer casos de la vida real - cap. 4.avi_snapshot_01.55_[2014.11.02_11.35.29]

Całkiem praktyczny zielony uniform nosi również służąca w odcinku „Juntos para siempre”, czy też młoda „łosiosowa” dziewczyna w „Detras de la noche”. Ta druga całkiem dobrze wpisuje się w styl domu.

Mujer casos de la vida real - Detras de la noche

Ostatnim z odcinków jest wpisujący się w zjawisko trabajo infantil doméstico, czyli pracy dzieci jako pomoce domowe odcinek pod tytułem „Agencia de colocaciones”. Mamy tutaj dwie wybrane dziewczyny, wywiezione do miasta, zmuszone do ubrania stroju służącej i pracy w tym charakterze.

Mujer casos de la vida real - Agencia de colocaciones 1

Pierwsza z nich jak widać ledwo mieści się w swój nowy strój, fartuszek zasłania niemal całą sukienkę. Szkoda tylko, że uniform to nie jest najgorsze co ją spotkało w tej pracy – nowy pracodawca ukazał w nocy swoje pedofilskie skłonności. Ohyda.

Mujer casos de la vida real - Agencia de colocaciones 2

Druga z dziewczyn również wyglądała na małoletnią i jeszcze niezbyt ładną. Jak widać nie przeszkadza to jej nowej rodzinie (zaważyła też kwestia ceny, jak się można domyślić) A nowa służąca po prostu częściej będzie godzinami zmywać naczynia w kuchni lub szorować toalety, niż usługiwać gościom.

Dodaj komentarz