Nowy miesiąc

Poprzedni tydzień minął tak szybko, że nie zdążyłem nawet pomyśleć o tym co powinienem zamieścić na blogu. Czuje się z tym źle. Zgłosiła się do mnie jednak pewna dziewczyna, uczennica ostatniej klasy technikum hotelarskiego z którą udało mi się przeprowadzić wywiad. Oczywiście przy zachowaniu pewnego stopnia tajności – nie dowiecie się z niego do jakiej dokładnie szkoły uczęszcza ani też w jakim hotelu miała praktyki. Jej relacja brzmi jednak nieco… przerażająco, o czym przekonacie się już niedługo.

Jak już wspomniałem, zrezygnowałem na jakiś czas z listowania filmów. Jeśli takie będzie, to bardziej pod kątem wspólnych motywów, niż kraju pochodzenia. Być może na stronie pojawią się nowe działy, np „na zakupach” gdzie będą informacje i linki do firm na całym świecie produkujących uniformy. Trochę tego kiedyś znalazłem. Pojawi się trochę tłumaczeń, informacji z książek.

Nie zabraknie oczywiście informacji o nowych filmach i serialach. Już niedługo premiera „Romance Town” (a.k.a „Maids”) na koreańskim kanale KBS. Innym ciekawym projektem jest także „Do Not Disturb” w reżyserii Erica Balfoura, w którym jedną z głównych ról gra Diva Zappa, drugoplanowa aktorka z amerykańskich seriali.

Do not disturb

Trochę dzieje się też na festiwalach. Niedawno na pierwszym festiwalu filmów kurdyjskich w Dublinie pokazano film Chiman Rahimi pt „Rojin”, pokazujący pokojówkę muszącą zmierzyć się atakiem przemocy.

Rojin

Za to na festiwalu Tribeca pokazano film Jolanty Jurewicz pt „Rooms”. Jest to 12 minutowa historia opowiadająca historię imigrantki pracującej jako pokojówka w hotelu. W tej roli nominowana do oscara (za film „Secrets & Lies” z 1996 roku) Marianne Jean-Baptiste.

Rooms

Czekam także, kiedy w szerszej dystrybucji pojawi się film „Deseo” w reżyserii Antonio Zavala Kuglera w którym to ponętna pokojówka pracująca w luksusowej posiadłości szpieguje mieszkającego tam mężczyznę.

Deseo

Z kwestii technicznych odchudziłem troszkę bloga, usuwając zbędne jak się wydawało dodatki. Teraz wszystko działa perfekcyjnie.

1 Comment

Dodaj komentarz