Praca pokojówki VI

Dzisiaj o kilku mniej lub bardziej wartościowych ujęciach pracy pokojówki w ogólnie pojętych reportażach telewizyjnych. I jedna ciekawostka pokazująca, że i w tej pracy można się bawić.

Hiszpańska stacja Telecinco znów postraszyła widzów, że praca w hotelu to współczesne niewolnictwo w materiale Camareras de piso, esclavas laborales a przecież zawsze można zmienić pracę i poszukać lepiej płatnej.

Za to ciekawie pracę (ogólnie całego hotelu) pokazywał reportaż RBB dla stacj ARD Fünf Sterne für Berlin (Pięć gwiazdek dla Berlina). Cieszą ujęcia przed pracą jak i kilka ujęć z ubraną (na czarno) praktykantką.

Wróciłem i obejrzałem w końcu cały film dokumentalny Sei Venezia, w którym jedną z bohaterek jest pracująca w luksusowym hotelu pokojówka-emigrantka. Warto zobaczyć!

W programie Callejeros, który swojego czasu stało się dla mnie dobrym (ba! świetnym) źródłem informacji o pracy pomocy domowych, był też reportaż o hotelu w Sewilli, w którym przyglądamy się także pracy housekeepingu:

Także i w drugim tego typu programie – Comando Actualidad, w odcinku Huespedes (Goście) przyglądamy się pracującymi sprzątaczkom w jednym z małych madryckich hoteli oraz luksusowym obiekcie w samym centrum miasta (Ritz)

Na koniec zaś „reklamówka” Olympic Lagoon Resort Agia Napa na Cyprze, gdzie pomimo temperatury pokojowe tryskają humorem i starają się dobrze bawić

Dodaj komentarz