Praca pokojówki V

Zaczął się lipiec, ciężki okres dla wszystkich pokojówek. Wakacje to przecież zatłoczone hotele w miejscowościach turystycznych i sprzątanie w nich po ludziach, którzy nie zawsze chcą ułatwić to zadanie paniom z housekeepingu. Tak czy inaczej, dzisiejszy post przybliża kilka relacji, które to pokazują pracę pokojówki w hotelu

Najpierw część reklamowa. Firma Levly wyprodukowała system do podnoszenia łóżek, który to ma za zadanie ułatwić personelowi ich ścielenie. Firma pokusiła się o stworzenie całkiem przyjemniej dla oka reklamy.

Levly

Firma Disan za to przedstawia system odkurzania – nigdy więcej ciągania odkurzacza i zwijania kabli.. podłącz rurę do zaszytego w ścianach systemu i gotowe.

Disan

Ostatnia z firm, Sutter Lab proponuje do kolekcji zestaw środków czystości, jako że praca pokojówki nie składa się tylko z odkurzania i ścielenia łóżek. Najciekawsza jest oczywiście łazienka.

Sutterlab

I po reklamie. Relacji video nie ma niestety za dużo, aczkolwiek ostatnia z nich może wydać się najbardziej interesująca i realistyczna. Pierwsza, nieco zaskakująca rzecz – w reportażu na TVP INFO o kredytach dla kobiet na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej pojawił się fragment z pokojówkami z jednego z polskich hoteli. Czyżby ktoś nie wiedział co klika i domyślnie to wyskoczyło na hasło „praca kobiet” ?

biznesinfo

Na youtubie znalazłem reportaż pod tytułem „Lavorare nei grandi Hotel”, traktujący o pracownikach jednego z luksusowych hoteli we Włoszech.

grandi

Niemiecki dokument Das Beste fuer die Gaeste przedstawia za to hotel z punktu widzenia srogiej supervisorki która wytyka okropne błędy jednej z pracownic.

beste

Dodaj komentarz