Telenowele portugalskie

Tak samo jak hiszpańskie i włoskie, nowele portugalskie produkcji TVI, SIC czy też RTP to niewyczerpane źródło chodzących w mundurkach pomocy domowych. O niektórych serialach była już tu mowa, np. o Massa fresca, Ouro Verde czy też o Coraçao d´Ouro ale  spójrzmy co jest dalej…

Zacznijmy od Mar Salgado i nieco starszej, wiecznie otwierającej drzwi służącej:

O wiele lepiej jest w Feitiço de Amor, gdzie młoda służąca to nie tylko dekoracja, ale źródło westchnień pewnego kawalera.  Wcale mu się nie dziwie. Co do stroju bardziej podoba mi się ten w kolorze szarym.

W serialu Fascinios, poruszającym tematy miłości wielokulturowej (aczkolwiek nie wpisujący się raczej w nurt jakieś chorej politycznej poprawności – po prostu o tym jest fabuła i tyle) mamy dwie pomoce domowe – młodą (Rosjankę?) ubraną w strój fioletowy oraz drugą ciemniejszą którą zmusza się do noszenia sukienek zapinanych guzikami na plecach.

Moim ulubionym „odkryciem” jest jednak Laços de Sangue, z kolejną dziewczyną ze wschodu w bardzo ładnym czerwonym stroju, oraz drugiej, również imigrantki, często obrażanej przez inne kobiety mieszkającej w domu.

2 comments

Dodaj komentarz