Odcinek trzeci: spójrz na mnie!

W trzecim odcinku poznamy dziewczyny które także rozpoczęły pracę jako służące, ale żadna krzywda się im nie dzieje. Co więcej, wydają się z nowej pracy zadowolone, traktując nową posadę jako okazję do podrywania lub bycia podrywaną.

Inocente De Ti

Bohaterką (nieemitowanej w Polsce) telenoweli „Inocente De Ti” jest Florecita, grana przez urodziwą Camilę Sodi. Doprawdy smutna to historia. Florecita przybywa razem z babcią i siostrą z Meksyku do Stanów Zjednoczonych by spotkać się z ojcem i dwójką braci zamieszkałymi w Miami. W trakcie wyprawy babcia umiera, ojciec okazuje się alkoholikiem, a matka przekonana jest że jej dzieci nie żyją. Zdesperowana Florecita sprzedaje kwiaty na ulicy i myje samochody. Wkrótce rozpoczyna jednak pracę jako pokojówka w rodzinie Dalmacci.

Inocente De Ti

Dołącza do grupy innych zatrudnionych. Tam poznaje Siergo, syna właścicieli posesji, który zaczyna zabiegać o jej względy. Nowa praca jak i zaloty podobają się Florecicie. Ubrana w niebieski uniform z białym fartuszkiem czuje się dobrze. Nie trzyma się jednak wszystkich reguł – jej kołnierzyk jest rozpięty w przeciwieństwie do reszty służby, prowokuje ona właścicieli domu.

Inocente De Ti

Nadie me dirá como quererte

Isabelita (Yelena Maciel) przybywa do domu Alonso, gdzie ma być zatrudniona jako kucharka. Jednak już pierwszego dnia, syn pracodawcy (Perdo José) nazywa ją nową służącą. Wywołuje to oburzenie Isabelity, która wytyka mu traktowanie jej jak osobę drugiej kategorii. Nie wie jednak, że to przypadkowe spotkanie będzie początkiem miłości.

Nadie me dirá

W uniformie młoda Isabelita wygląda dobrze. Jest to strój tradycyjny – czarna sukienka z białymi mankietami i kołnierzem, a także zakrywający wszystko biały fartuch, krzyżujący się na plecach i zawiązany w talii. W serialu widzimy ją prawie zawsze w kuchni, więc można by jeszcze od niej wymagać jakiegoś nakrycia głowy. Bujne, rozpuszczone włosy z łatwością mogą znaleźć się w przygotowywanym posiłku.

Nadie me dirá

Dance, Dance, Dance

W opowieści o tańcu i marzeniach by zatańczyć na wielkiej scenie biorą udział dwie przyjaciółki – Sofia (Juliana Baroni) i Amanda (Dyane Mesquita). By zdobyć pieniądze na wyjazd zatrudniają się jako służące w rezydencji właściciela szkoły tańca. Trwa to jednak bardzo krótko (2 odcinki), podczas których dziewczyny ubrane w różowawe fartuszki odkurzają, ścielą łóżka, prasują, myją naczynia i sprzątają kafle przy basenie.

Dance Dance Dance cap

Escrito nas Estrelas

Nathalia Dill, grająca Viviane w brazylijskiej telenoweli Escrito nas Estrelas również przez pewien czas stała się pokojówką. Pracowała ona w rezydencji Ricardo, dzieląc pokój z drugą służącą.

Escrito nas Estrelas

Dodaj komentarz