Haston city Hotel

To chyba najczystszy hotel w jakim byłem. Tak, od tego należałoby zacząć recenzję na tym blogu. Na wstępie powitała mnie niezwykle ładna recepcjonistka i ogromny żyrandol. Hotel robi wrażenie miejsca naprawdę wytwornego. Informacje podawane w recenzjach, że bez samochodu do centrum nie można sprawnie dojechać są naprawdę przesadzone. Tramwaj jest jakieś 5-10 minut spacerkiem wzdłuż drogi.

Mankamentem hotelu są windy. Powolne i lepiej zejść schodami, jak się komuś śpieszy. Zresztą układ pokoi – na „wewnętrzny taras” i „środek” jest nieco niezwykły. Nie wiem, czy jest różnica w cenie:

haston-city-hotel-winda

Zarówno zewnątrz i wewnątrz zamontowany ogromną ilość kamer. Powiem szczerze, że nie czułem się przez to bezpiecznie – wręcz odwrotnie. Jak Big Brother. Czyżby na obrzeżach Wrocławia było tak niebezpiecznie? Czyżby goście dokonywali kradzieży? To warowna twierdza, nie przytulny hotel.

Housekeeping zaczyna pracę na piętrach od godziny ósmej i stara się być dyskretny. Raz tylko słyszałem pytanie pokojowej do gościa, o której się będzie wymeldowywać. Gość nieco speszony odpowiedział, że potrzebuje jeszcze 30 minut. Korytarze są bardzo szerokie i wózki pokojowych (jak w wielu hotelach) nie zastawiają przejścia). Jak widać wszystko, łącznie z korytarzami wykonane jest ze smakiem. Spójna kolorystyka i co ważne brak typowego przykrego zapachu zużytej wykładziny.

haston-korytarz

Pokojowe także noszą uniformy wpisujący się kolorystycznie do korytarzy. Jasne kremowe sukienki z fartuszkami i (przeważnie) białe buty. Mówią „dzień dobry” i nie ignorują gościa. Jak wspomniałem na początku wykonują fantastycznie swoją pracę – dawno nie widziałem w hotelach takiej czystości. Jedna z pokojowych, chyba najmłodsza z nich zwróciła moją uwagę dość mocnym makijażem.

haston-pokojowki

Podsumowując, hotel bije na głowę wrocławskiego Radissona w którym się wiele razy zatrzymywałem pod względem zarówno wygody, cen jak i czystości. Nieważne, że ma tą jedną gwiazdkę mniej. Dla mnie nadrabia kolekcją zabytkowych samochodów, które można zobaczyć przy recepcji.

Moje uznania i jestem bardzo ciekaw innych hoteli z marki Prestige Hotels.

Dodaj komentarz