Bajo el mismo cielo

Najnowsza telenowela Telemundo, „Bajo el mismo cielo” powróciła do klasycznych wzorców, w których to nowo przyjmowaną służącą należy gnębić. W jednym z ostatnich odcinków, Adela rozpoczyna swój pierwszy dzień pracy w rezydencji, a Pani Déborah postanawia uprzykrzyć jej życie.

Podczas porządkowania, Pani z przerażeniem spogląda na swoją nową pracownicę:

– Boże… Co robisz tak ubrana?

Bajo el mismo cielo 1
Na to Adela odpowiada:

– Yyy.. nie mam więcej wygodnych ubrań do czyszczenia, proszę Pani.

Déborah nakazuje swojej drugiej pracownicy (w tej roli, wyrzuconej już Trini – Cristal Aracely), przynieść zapasowy uniform. Zdziwiona Adela kłóci się, że już się ich nie używa. Oburzona Pani rozpoczyna swoją tyradę przeciwko pyskatej Adeli:

– Że co? Tutaj jest on stosowany, a mówię tak, bo to jest mój dom. Jeśli ci się to nie podoba, drzwi są otwarte. Przyszłaś pracować czy się stroić?

Bajo el mismo cielo 2

Chwilę później, już prawidłowo ubranej Adeli (chociaż po jej minie widać, że nie jest z tego zadowolona), Pani wyjaśnia:

– Chcę codziennie i dokładne czyszczenie całego domu. łazienki, sypialnie, salon, gabinet, jadalnia.

I na koniec, co jest pewną nowością (nie spotkałem się z czymś takim w innych telenowelach, ale znam to z prac naukowych), Pani przydziela pracownicy zestaw naczyń i sztućców do stosowania tylko przez nią… niestety od tamtych scen minęło już kilka odcinków – Adela uciekła, różne rzeczy się wydarzyły…

Ale mam nadzieję, że wróci.

Dodaj komentarz