Kino hiszpańskie – część II

Wracamy do Hiszpanii aby przyjrzeć się kilku serialom w którym pewną – większą lub mniejszą rolę – stanowią pokojówki.

16 Dobles

Pierwszym z nich jest mało znany serial „16 Dobles” emitowany w 2003 roku w telewizji TV3. Opowiada on o rodzinie która zakupiła budynek w Barcelonie i przekształciła go na hotel z szesnastoma pokojami dwuosobowymi (stąd nazwa) i jednym apartamentem. Obserwujemy tu życie codziennie bohaterów – rodziny jak i pracowników hotelu, do których należą dwie pokojówki – Cati (Marta Marco) i Eli (Daniela Costa).

Zarówno Cati (po prawej) jak i Eli (po lewej) noszą takie same zielone uniformy z białymi dodatkami.

Dobles

Serial można przyrównać do naszego „Hotel 52”, w którym hotel i jego pracownicy stanowią tło dla rozmów czy też niezbyt wartkiej akcji. Przejdźmy więc dalej, do serialu który znany jest znacznie lepiej…

El internado

…czyli witamy w Internacie. Serial na którym kończy się znajomość seriali hiszpańskich u zdecydowanej większości. Zresztą co to za osłuchanie, skoro i tak wszystko zagłusza denny lektor. Mniejsza jednak o to. Ozdobą serii i jedną z bardziej zagadkowych postaci jest Maria, grana przez Martę Torné. Maria, która dowiaduje się, że dziecko które urodziła przebywa w Internacie La Laguna Negra, ucieka ze szpitala psychiatrycznego do pracy jako sprzątaczka. W przerwach między pracą wdaje się w liczne romanse i inne równie zagadkowe historie.

El internado

Częścią wspólną między „16 Dobles” a Internatem jest kolor uniformu. Tu także obowiązującym kolorem jest zieleń. Nie wiem jak jest następnych sezonach (są w kolejce do obejrzenia), ale w początkowych odcinkach Maria rzeczywiście wykonuje swoją pracę, znaczy się sprząta, choć czasami widok ten jest niezwykle komiczny.

Hay Alguien Ahi

Chociaż nadnaturalne zjawiska pojawiają się i w tym serialu, ten jednak uważam za znacznie ciekawszy. Być może dlatego, że bliżej mu do horroru, niż do opowieści obyczajowej. Fabuła „Czy jest tu kto?” skupia się wokół rodziny która przeprowadza się tajemniczego domu. Ich w zamierzeniu nowego spokojne życie zakłócane będzie przez niewytłumaczalne zjawiska.

Jedną z głównych postaci serialu jest Nikoletta Blasko, grana przez Agnes Kiraly. Zostaje ona zatrudniona jako pomoc domowa dla małżeństwa i ich trójki dzieci. Młoda dziewczyna godzi się na nowe warunki i pracy i bez pytania wkłada na siebie strój roboczy. Jej obowiązki sprowadzają się do gotowania i sprzątania, w trakcie jednak dni spędzanych w domu odkrywa, że coś tu jest nie tak. Największą grozę budzi tajemnicza, zalana betonem studnia.

Hay Alguien Ahi

La Que Se Avecina

Strój pokojówki musi ubrać także jedna z bohaterek komediowego serialu La Que Se Avecina. Nie mogę sobie jednak przypomnieć dlaczego, ani w którym odcinku.

La Que Se Avecina

W następnym odcinku udamy się do Korei Południowej aby poznać 3 seriale i jeden odcinek niezwykłego reality show.

1 Comment

  1. Pingback: Seriale hotelowe | Blog czarnobiały

Dodaj komentarz