Pomoce domowe w mediach społecznościowych – część IV

Mecry (kanał YT Mecry&Family Channel Officials) to nieco starsza filipinka pracująca w Mediolanie jako pomoc domowa. Na swoim kanale zaprezentowała kilka krótki filmików na których czyści srebra i sprawdza co się dzieje w sąsiednich pokojach. Nosi ona zielonkawy uniform z szarym fartuszkiem a także drugi model koloru niebiesko-szarego. Wydaje się mocno niezadowolona ze swojego mundurka który jak widać musi nosić nawet będąc sama w mieszkaniu.

Kolejne konto które chcę wam dziś przedstawić to Lyn Taloza (konto YT o tej samej nazwie) która pracuje jako pomoc domowa w Turynie. W pracy nosi czarną sukienkę z dopasowanym fartuchem, zdaję się o kilka rozmiarów za dużą. 

Maan Arias  to konto wyjątkowe. Na jej kanale możemy zobaczyć sceny z życia całej rezydencji, gdzie zatrudniona jest cała służba składająca się z kilku pokojówek i kucharza. Pomoce domowe w tym Neapolitańskim domu używają oczywiście uniformów, co w przypadku licznego personelu ma to jeszcze większy sens niż przy jednej osobie którą chce się po prostu odróżnić od domowników.

Do pracy codziennej noszą one stroje czerwone z białymi fartuszkami, na uroczystości, takie jak na przykład nowy rok zmieniają one sukienki na klasyczne czarne. Fartuszek pozostaje oczywiście bez zmian.

W kolejnych filmach Maan pracuje już w zupełnie innym domu. Mundurek oczywiście być musiał, ale zmienił się kolor jak i krój. Jak widzieliśmy w poprzednim miejscu pracy stawiano na wygodę, tutaj zaś obowiązuje szara sukienka zapięta nawet przy wymagających fizycznie czynnościach jak odkurzanie zapięta na na ostatni guzik a do tego mocno zawiązany w talii fartuszek który przypomina służącej o jej roli w tym domu.

Myra Avecilla Abril (konto na YT i Tiktoku u tej samej nazwie) to młoda, 25 letnia filipinka która pracuje jako pomoc domowa w bogatym Mediolańskim apartamencie. Do jej obowiązków oprócz sprzątania (pokazuje często jaki syf zostawiają mieszkańcy) jest wyprowadzenie psów czy też odbieranie zamówień od kuriera. Wiele ujęć nakręciła w trakcie jazdy windą lub na spacerze oczywiście w uniformach który ma kilka rodzajów ale dominuje klasyczny niebieski z dopasowanym fartuchem.

Anna która pracowała w Libanie filmowała swoją pracę na kanale Anna’s Life style. Nie nosi ona dodatkowe fartuszka, ale mundurowa sukienka i tak uprzykrza jej życie. Musi wychodzić w nim na zakupy, więc każdy na ulicy wie że jest służącą i jak widać to jest jedyny strój dozwolony w domu.