Seriale z filipin – część szósta

W odcinku Manika serialu Wansapanataym niesforna dziewczynka pod opieką niani zostaje zamieniona w manekina. Mnie jednak bardziej interesuje nosząca różowy fartuch opiekunka.

W jednym z odcinków serialu Mo Gabi ng Isilang ang Umaga młodziutka dziewczyna zmuszona jest do pracy jako służąca.

w serialu Babawiin Ko Ang Lahat dziewczyna musi zacząć pracę jako pomoc domowa. Mieszkająca tam zazdrosna kobieta zrobi wszystko aby jej dokuczyć.

Kristine (w tej roli Cristine Reyes) to dziewczyna z miasta, która wyjeżdża z miasta do jej rodzinnej miejscowości Paso de Blas, aby odnaleźć siostrę, która wyjechała tam aby oczyścić dobre imię swojego ojca. Nieżyjącego już ojca mieszkająca tam bogata rodzina De Silva obwinia za wszelkie doznane nieszczęścia. Jewel godzi się zostać pokojówką w domu Don Leona w zamian za wolność jej siostry. Nie wie jednak, że nowym pracodawcą jest jej własny dziadek.

Kristine w serialu godzi się naprawdę na wiele. Już pierwszego dnia, zanim rozpoczyna pracę błaga Don Leona aby pozwolił jej pracować w swojej posiadłości. Nie mija chwila a widzimy ją na kolanach szorującą podłogę.

Kristine

Noszony uniform jest brzydki i wyrażać ma typowo służalczą rolę Kristine. Ona nie ma tu dumnie maszerować w swoim stroju a ciężko pracować aby odpokutować winę swojej rodziny. Nosi ona szarą pasiastą sukienkę z cienkiego materiału, a także w ramach potrzeb różne rodzaje fartuchów. W pracy pilnowana jest przez zatrudnioną tam inną służącą.

Kristine zmuszana jest do prac brudnych. Jej zadaniem oprócz sprzątania domu jest dbanie o ogród, podlewanie, pielęgnowanie a także zbieranie śmieci pozostawionych przez ogrodników.

Kristine

Wyjątkowo źle traktuje ją Don Leon. Krzyczy na nią doprowadzając Kristine do łez i poniża w obecności innych członków rodziny. Jedną z takich scen jest na pewno czyszczenie butów, w której służąca musi dokonać tego na kolanach.

Kristine

Na zagranie czynności które wykonuje Kristine nie zgodziłaby się żadna z polskich „gwiazd”. Jestem o tym całkowicie przekonany. Gdyż, jak już wspomniałem, praca w domu De Silva nie polega na chodzeniu z kąta w kąt i pomachaniu szmateczką, ale na ciężkiej fizycznej pracy, nie rozstawaniu się ze środkami czyszczącymi i oczywiście ze swoim uniformem. Brak makijażu i odpowiedni strój 21-letnią piękną Cristiny zmienił w wiarygodną służącą.

Kristine