Santiago, Chile

Początkowo chciałem „pojeździć” za pomocą Street View po Bogocie albo Mexico City, ale rozległe tereny plus mnóstwo czasu który by trzeba na to poświęcić zniechęciły mnie. Owszem, znalazłem to czego szukałem, ale nie w takiej liczbie jakbym chciał. A szukałem autentycznych służących sfotografowanych za pomocą samochodu Google.

W jakich miejscach najłatwiej spotkać służące w Santiago? Mylił by się kto, i to bardzo, gdyby twierdził że w centrum. Otóż nie. Obszarem na którym należy szukać są dzielnice: Lo Barnechea, Las Condes i jej okolice, w szczególności raz obszar bliski tzw. Sanhattanowi (od Santiago + Manhattan), czyli nowej dzielnicy biznesowej leżącej blisko Club de Golf Los Leones i samego El Golf a także dolnej części Vitacura.

Co robią spotkane służące? Najczęściej wychodzą z luksusowych osiedli idąc do sklepu, wyprowadzają zwierzaki, prowadzą dzieci ze szkoły, albo sprzątają wjazd do domów. Celowo napisałem domów, a nie rezydencji. Pomoce domowe to także domena klasy średniej, nie tylko bogaczy. A Las Condes składa się zarówno z długich rzędów domków jednorodzinnych jak i pięknych, zadbanych strzeżonych osiedli.

Jak ubierają się służące? Najczęściej jest to prosta sukienka-fartuch, ale i zdarzają się stroje bardziej przypominające te znane z filmów i seriali. Zresztą sami zobaczcie co znalazłem:

c1

c2
c3a

c3b

c4a

c4b

c5

c6

c8

c9

c10