Sherman Oaks

W latach 90tych stacja Showtime znana była z emisji dwu, zupełnie różnych od siebie typów programów. Z jednej strony mieliśmy, uznawane dzisiaj za klasyki, seriale science fiction/fantasy pokroju Stargate SG-1 czy też The Outer Limits, z drugiej zaś content dla dorosłych, w tym na przykład The Red Shoes Diaries, Hot Springs Hotel.

Emitowany w latach 1995-1997 w stacji Showtime serial wpisywał się w bliżej w tą drugą sferę, jednak ze znacznym nastawianiem na bycie serialem komediowym. Jak zauważają komentujący na IMDB, był on, w sposób zamierzony albo nie, parodią wymierzoną wobec bogaczy.

To co oczywiście mnie najbardziej interesuje w tym serialu, to oczywiście pokojówki. Dwie.

W pierwszym sezonie w domu pracowała latynoska – Elena (w tej roli Alex Meneses), rozseksualizowana dziewczyna z Salwadoru. Stanowiła ona tło i rzadko wchodziła w interakcje z pozostałymi domownikami.

sherman oaks elena

W drugim sezonie, jej rolę przejęła Min Sung (w tej roli Karen Kim), studentka psychologii z Korei, która po pracy dorabia w sex telefonach. Nowy sezon skupił się bardziej na postaci nowej pokojówki, oraz na tym, że nie do końca układa się jej z Tiffany, córką właścicieli domu.

Min w jednym z odcinków wybrała się nawet na zakupy, oczywiście ubrana w strój roboczy.

sherman oaks min sung 1

Jak widać, sukienka pozostała ta sama co w pierwszym sezonie, fartuszek jest jednak bardziej praktyczny i pełni rolę ochronną. Do innych zadań azjatyckiej służącej należy także praca w kuchni, także czyszczenie piekarnika (w końcu trzeba to zrobić).

sherman oaks min sung 2

2 comments

Dodaj komentarz