American Horror Story

Obserwowałem od dłuższego czasu zapytania, ale dopiero po obejrzeniu trzeciego odcinka (który miał premierę wczoraj) postanowiłem przyjrzeć się serialowi bliżej i przedstawić go wam.

Jedną z głównych postaci serialu produkcji FX jest Moira O’Hara grana jednocześnie dwie aktorki – Frances Conroy i Alexandrę Breckenridge. Obie są pokojówkami, a tak naprawdę tą smą pokojówką w różnym wieku. Starsza Moira ma na lat około 50, młodsza być może ze 20. To co ich łączy to ten sam dom, rude włosy (jakże to zdradzieckie!) i noszony uniform. Prawie taki sam.

W pierwszym odcinku współczesna Moira (Conroy) odpowiada Państwu (na sugestie, że nie musi chodzić w uniformie), że nie czyści obcych domów we własnych ubraniach. Moira młodsza pojawia się w wyobrażeniach, swojego rodzaju fantazjach seksualnych męża Bena Harmona.

Zauważalne jest, że realna pokojówka ubrana jest w prawidłowy uniform, wolny od seksualnych konotacji.

American Horror Story

Pokojówka ze snów Bena nieustannie go prowokuje, zarówno strojem jak i zachowaniem. Jej uniform jest za krótki, wywołujący perwersje.

American Horror Story

W najnowszym odcinku, w którym na początku przenosimy się do roku 1983 widzimy prawdziwą młodszą Moirę wykonującą swoje obowiązki. Pierwszy raz w serialu widzimy ubraną ją w prawidłowy kostium. Jej sukienka jest znacznie dłuższa, kołnierzyk poprawnie zapięty, fartuszek przylegający do ciała.

American Horror Story

No cóż, mam nadzieję, że jeszcze wrócimy do lat 80tych…

1 Comment

Dodaj komentarz