Seriale hotelowe

Seriale, których akcja toczy się w hotelu były przedstawiane wielokrotnie na łamach tego bloga. Wspomnieć trzeba dla przypomnienia między innymi hiszpański serial 16 Dobles, tureckie Sahte Prenses czy też dołujący izraelski serial Shirot Hadarim.

Dziś poznamy kilka kolejnych. Jeden znany szerszej publiczności, trzy już przez nią zapomniane.

Anzhelika

Anzhelika (org. Анжелика) to rosyjski serial z 2010 roku zaliczany do kategorii romansu. Opowiada on historię Anzheliki (Olga Pavlovets org. Ольга Павловец), której życie płynie bajkowym nurtem. Nie spodziewa się nawet, że kiedy bardziej zanurzy się w tą baśń, stanie się ona przerażająca. Uff. Brzmi groźnie, ale wbrew pozorom nie jest to horror. Dzieje księżniczki potoczyły się jednak tak, że zostaje ona pokojówką w jednym z luksusowych hoteli. Jednak jak to na taką historię przystało pracować ciężko nie musi, a kto wie może i pozna księcia?

Anzhelika

Ein Schloss am Wörthersee

Austriacki serial przedstawia sytuację z życia hotelu położonego nad jeziorem Wörthersee (rejon Carinthia). W wyprodukowanych odcinkach (lata 1990 do 1992) pojawia się często postać złośliwej i nieco nierozgarniętej pokojówki Idy Jellinek (w tej roli Julia Biedermann)

Ein Schloss am Wörthersee

Park Hotel Stern

Serial o którym wiadomo bardzo mało. Emitowany w latach 1997-2002 serial opowiadał o pracownikach hotelu położonego nad Renem. Serial w żaden sposób nie jest dostępny online, brak też jest możliwości zakupienia odcinków. Oprócz nielicznych fotosów (dziś już nigdzie niedostępnych!) brak jakichkolwiek multimediów związanych z tym serialem.

Ja jednak kilka z nich posiadam. Pokojówki prezentują się tu „tradycyjnie” noszą sukienki z zawiązanymi białymi fartuszkami.

Park Hotel Stern

Hotel Babylon

Wspominałem wcześniej o serialu znanym? Oto i on. Brytyjski komediowy serial „Hotel Babylon” to produkcja niezwykle udana (jeśli ktoś lubi brytyjski humor). Miejscem akcji jest pięciogwiazdkowy hotel. Każdy odcinek przedstawia innego, szczególnego gościa bądź grupę gości, jak i reakcję pracowników. Chociaż większość serialu skupia się wokół tzw. frontdesku, kadry menadżerskiej hotelu, recepcji czy też baru, nie brakuje tu pokojówek. Jedną z głównym postaci tego typu jest pochodząca (w serialu) z Chorwacji pokojówka Tanya Mihajlov (grana przez Danirę Govic). Na zdjęciu po prawej.

Hotel Babylon

Serial obfituje w wiele scen w których obserwujemy pokojówki zajmujące się… tym czym powinny się zajmować. Trudno ocenić narodowość ich wszystkich, chociaż (co byłoby zgodne z prawdą) niektóre z nich przypominają Polki. Co ciekawe też, nie zauważyłem ani jednej „ciemnnej” czy też o urodzie azjatyckiej. Widać dyrekcja hotelu Babylon zażyczyła sobie urodę czysto „słowiańską”. Odnośnie zaś uniformów, noszą one wszystkie szare sukienki z białymi kołnierzykami i mankietami. Do tego oczywiście białe fartuszki.

Hotel Babylon

The Grand

Na koniec jeden z moich ulubionych seriali, „The Grand”. Akcja rozgrywa się pod koniec I Wojny Światowej, kiedy to rodzina Bannermanów otwiera ponownie Grand Hotel w Manchesterze. Obserwujemy zarówno życie „nad schodami” jak i to co ukryte – świat pokojówek. Co ciekawe jednak, zatrudnione tu dziewczyny są dumne ze swojej pracy i z radością służą przebywającym w hotelu gościom. Jednym z bardziej charakterystycznych elementów są noszone przez nie uniformy. Ich kształt powoduje zatracenie całej kobiecości, piękności i osobowości pracownic. Jedynie co widać to twarz i dłonie, reszta zasłonięta jest zupełnie niewygodnym strojem. Składa się on z bawełnianej sukienki z długimi rękawami i ciasnego kołnierzyka. Noszony fartuch jest zawiązany zarówno z przodu jak i z tyłu.

The Grand ep

Dodaj komentarz