Pomoce domowe w mediach społecznościowych – część II

Kontynuując wątek poprzedniego wpisu który napisałem pół roku temu, podążam dalej poprzez instagram, youtube i tiktok w poszukiwaniu osób które zdecydowały się pokazać swoją ciężką pracę jako pomoc domowa bądź pokojówka.

Pierwszą z nich będzie na pewno Filipina Forever (konto na YT po tej samej nazwie), nieco starsza kobieta która wraz z mężem mieszka i pracuje w domu niedaleko Turynu. Nosi ona codziennie niebieski uniform z fartuszkiem i chwali się swoją pracą.

Drugą z z kobiet pracujących w domu jest Janang która prowadzi swój vlog na Youtube. Dotychczas jednak opublikowała jeden film który wzbudził moje zainteresowanie ale czekam na więcej.  Na filmie nosi tylko sukienkę, ale zanim Pani wróci do domu odszukać fartuszek. Który zresztą powinna mieć cały czas na sobie.

Również na Youtube odnalazłem konto La Filippina in Italia, młodej dziewczyny która pracuje w jednym z luksusowych hoteli w Wenecji. Nosi do sprzątania klasyczny, czarno biały uniform. Na swoim filmie ścieli łóżko, odkurza pokój i myje prysznic.

Na TikToku znalazłem także kolejne profile dziewczyn które wykonują pracę pomocy domowej. Zacznijmy od tych pracujących w Hiszpanii. Od lewej marileth_1975 (Marileth Pineda Ochoa) z Nikaragui prezentująca swój nowy uniform, darlgarcia08 także z Nikaragui i pochodząca z Peru Alexandra Mijahuanca alexandra282196.

Reprezentację Włoch, a raczej reprezentację colf we Włoszech stanowią (od lewej) pochodząca z Filipin neneth263, Vicky Velez hfb_vickyamore5 takze z Filipin oraz Oli Mauhay viabergado, na pewno się nikt nie spodziewał, także z Filipin.

Pozostańmy w klimatach filipińskich. Gandang Kara, modelka i piosenkarka wcieliła się w role pomocy domowej na jeden dzień. Zobaczmy jak jej poszło. Z gotowaniem jako, ale umycie toalety zdecydowanie przerosło.

Włoski celebryta Gianluca Cacchi pokazał niedawno filmik w którym personel pracujący w jego domu nosi uniformy. Wywołało to skandal i oskarżenia o niewolnictwo. Jak się później okazało byly to kostiumy wypożyczone na potrzeby TikToka a nie dzienny strój. A szkoda.

Na koniec zdjęcia z profilu pewnej młodziutkiej polki imieniem Patrycja (konto IG: _patry.cja_93) mieszkającej w Rzymie która tak do 2020 roku chwaliła się swoją pracą jako pokojówka. Wykonała ona i wrzuciła do internetu ponad 60, głownie łazienkowych selfie. Niestety nie udało mi się z nią porozmawiać.