Pomoce domowe w mediach społecznościowych

Ostatni miesiąc spędziłem na poszukiwaniu wszelakich pracownic domowych i sprzątaczek w mediach społecznościowych, gdzie publikować można filmiki. Mojej analizie poddałem TikTok, Instagram oraz Youtube. Są takie osoby które na swoich profilach tylko o swojej profesji wspominały (na przykład w formie komentarza), ale są i też takie dziewczyny które opublikowały wiele godzin materiału. Ale po kolei…

[ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2021]

Jhulyana Ferreira (jhulyanaferreira) to brazylijka która pracuje jako externa w Madrycie. Oprócz swojej pracy prezentuje modę pod tagiem #ClosetSemCalça. Publikuje regularnie na instagramie i okazjonalnie na Youtube or TikToku.

Eumi to filipinka pracująca we we Włoszech. W miarę regularnie publikuje krótsze i dłuższe filmiki na swoim kanale Youtube Eumi’s Vlog.

Masaya Kulit (Rolin) to kolejna filipinka, tym razem jednak pracująca w Sevilli. Publikuje zarówno na TikToku jak i w serwisie Youtube gdzie umieszcza często nawet godzinne nagrania na żywo z gotowania albo sprzątania.


Marleny Martínez (1marlenysamayoa) to młoda i bardzo ładna dziewczyna pochodząca z Hondurasu która pracuje jako pomoc domowa w Madrycie. Nieregularnie wrzuca filmiki w serwisie TikTok.

Angelica Lagos García (Ethel García, angelica.lagarcia) to młoda peruwianka która niedawno zakończyła swoją pracę jako interna w Madrycie. Obserwuje ją prawie 50 tysięcy osób na TikToku gdzie regularnie wrzucała filmiki ze swojej pracy i nie tylko.

Christiam Bello (chris.bello) to dziewczyna z Nikaragui która przez jakiś czas sprzątała w Madrycie. Wrzuciła zaledwie dwa filmiki w swoim różowym fartuszku.


Jossy (cocosantos56)
, Hisel (deyli137), Enmy Sagastume (enmysagastume) to trzy kolejne dziewczyny z Hondurasu które nieśmiało pochwaliły się swoją pracą jako pomoc domowa.
Floria Soledada Acos (florisoledad)
to 30 latka pochodząca z Paragwaju która po swoim krótkim okresie pracy w Argentynie i Brazylii zdecydowała się na pracę w Hiszpanii. Jest nianią czwórki dzieci. Planowała pracować przez 3 lata by móc uzbierać na budowę domu ale właśnie mija dziesiąty rok jej pracy w tym samym domu.

Jak wspomina rodzina zrobiła na nią duże wrażenie, bo po za zatrudnieniu jej zostawili ją samą na tydzień z dziećmi a sami pojechali na wycieczkę. Pracuje w dzielnicy Parque del Retiro w Madrycie. Od zawsze nosi uniform, początkowo z czepkiem ale nie musi wychodzić tak ubrana z domu. Uwielbia tańczyć co pokazuje na swoim TikToku.

Kendy Castillo (kendycastillo4) z Hondurasu oraz dwie dziewczyny pracujące w Gwatemali – Anita (mariycesar2) i nohemi_cotzojay5320 to kolejne znalezione przeze mnie profile na TikToku z których można dowiedzieć się o wykonywanej niewdzięcznej pracy.

wingsofdeath17 (zyra0917) to filipinka z wyspy Luzon która pracuje w Madrycie jako interna.

Estrada González (estradagonzalezyaneth) to pochodząca z Ameryki Południowej dziewczyna pracująca w Santander. W odróżnieniu od pozostałych często pokazuje sprzątanie na kolanach, tak jak powinna to robić służąca.

Adrixsol08 (Nikaragua), Karen Tejda (lacatracha_karen31) oraz Yenni Portillo (yenniportillo2), obie z Hondurasu to trzy kolejne dziewczyny które podzieliły się nieśmiało swoją pracą jako sprzątaczka.